Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: EKRE massiimmigratsiooni vastane meeleavaldus

{{1433949667000 | amCalendar}}

Eesti Konservatiine Rahvaerakond kutsus inimesi üles näitama oma kodanikutahet kolmapäeval toimunud meeleavaldusel massiimmigratsiooni vastu. 

Toompea esine oli täna õhtul palistatud sõnakate loosungite ja plakatitega. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul oli meeleavalduse eesmärk anda valitsusele märguanne, et viimane peaks kinni seisukohtadest, mis pärast eilset kabinetiistungit välja öeldi.

"Et valitsus ei nõustu kvootidega, et valitsus ei nõustu massimmigratsiooniga. Tahtsime, et rahvas saaks näidata oma meelsust ja näidata, et rahvas ootab valitsuselt oma seisukohast kinnipidamist," rõhutas Helme.

Rahvamass oli kirju, oli kohal nooremaid ja vanemaid inimesi, mehi ja naisi.

Meeleavaldusel osalenud Mart ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ei toeta multikultuursust, sest ta on näinud, mis toimub Rootsis ja mujal lääneriikides. "Sõjapõgenikke peaks seal kohapeal aitama, mitte siin Euroopas," arvas Mart.

Aktsioonile kohale tulnud Evelin soovis, et tema lähedastel oleks Eesti turvaline elada. "Kui te vaatate, mis toimub praegu Rootsis, siis see on lihtsalt südantlõhestav," nentis Evelin

EKRE esimees Mart Helme rõhutas, et nad ei külva hirmu ega ole rassistid. Samuti ei soovi nad ühiskonnas paanikat tekitada.

Helme sõnul oli politseiga kokku lepitud, et provokatiivsete loosungitega inimesed kõrvaldatakse Toompealt.

Erakonna esimehe arvates võiks Eesti ka tulevikus ajada väga konservatiivset pagulaspoliitikat. "Siin varasematel aastatel on see olnud 50 kuni 100 inimese vahemikus. Usun arvan, et see on niisugune Eestile jõukohane number," märkis Helme, kes märkis, et tuhandeid inimesi riik vastu võtta ei suuda.

Lisaks Mart Helme pidasid meeleavaldusel kõnesid ka mitmed teised poliitikud.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: