Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu uus süsteem tõstab poole võrra bussijuhi müüdava pileti hinda

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Bussijuhilt paberpileti ostmine muutub Tartus alates septembrist poole võrra kallimaks - kui praegu maksab pilet 1 euro, siis edaspidi 1,5 eurot.

Tartus ostetakse juhilt keskmiselt üks pilet minutis, eelmisel kuul müüsid bussijuhid ligi 40 000 piletit.

"[Hinnatõusu] eesmärk on vähendada bussijuhtide käest ostetavate piletite hulka ja nii vähendada seisakuid peatustes," ütles abilinnapea Valvo Semilarski.

"Kokkuvõtvalt öeldes - bussipiletite hinnad valdavalt ei tõuse ja kõik senised soodustused jäävad kehtima. Uues süsteemis kujunevad piletihinnad enamikule sõitjatest senisest soodsamakski, kuna hindadeks oleme kavandatud senised ID-pileti hinnad," lisas ta.

Kehtima jäävad kõik senised perioodipiletid. Kasutuselt kaob vaid kümne üksikpileti komplekt ning praegu bussijuhi käest ostetav tunnipilet on alates 1. septembrist ühe sõidu pilet.

Selle aasta sügisest tulevad Tartu ühistranspordis kasutusele uued elektroonilised bussikaardid - kontaktivaba kiibiga plastikkaardid ja kleebised, mida tuleb bussi sisenedes viibata bussiuste juurde paigaldatud tuvasti juures.

Uue bussikaardi kasutamine on kohustuslik kõigile reisijatele, sealhulgas ka tasuta sõitvatele üle 65-aastastele pensionäridele. Oma sõitu ei pea registreerima vaid ühistranspordiseaduse alusel tasuta sõitjad (koolieelikud, puudega lapsed, sügava puudega isikud).

Uued bussikaardid tulevad müügile 20. augustil ning uus bussipiletisüsteem hakkab tööle 1. septembrist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: