Sinilille kampaaniaga koguti kõnniroboti ostuks 100 235 eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Veteranide toetussümbol - sinilill
Veteranide toetussümbol - sinilill Autor/allikas: Meelis Pääbo

Tänavu aprillis teist aastat toimunud heategevuskampaaniaga koguti vigastatud veteranidele ja teistele taastusravikeskuse patsientidele vajaliku kõnniroboti ostuks 100 235 eurot. Sinilille heategevuskampaaniaga kutsuti inimesi üles kandma sinilille rinnamärki veteranide toetuseks, et teha annetus Haapsalu neuroloogilisele rehabilitatsioonikeskusele vajaliku kõnniroboti ostuks.

“Meie eesmärgiks on aidata sinililledega kaasa veteranide ja nende panuse väärtustamisele ühiskonnas. Selle nimel aitas meid tänavu veel rohkem vabatahtlikke, ettevõtjaid ja riigiasutusi. Inimesed kandsid sinilille uhkusega. See innustab traditsiooni jätkama,” ütles üks heategevuskampaania eestvedajatest, nooremveebel ja veteran Rasmus Penno.

Sinilille märke müüdi veteranipäeva tähistamiseks 9. aprillist 3. maini.

Kampaania rahaliseks eesmärgiks oli koguda 80 000 kuni 100 000 eurot, et osta Haapsalu neuroloogilisele rehabilitatsioonikeskusele selja- ja peaaju kahjustustest tekkinud halvatuse raviks vajalik kõnnirobot. Valdavalt koguti annetusi sinilille märkide müügist, kokku osteti märke 50 000 ringis. Märke valmistavad käsitööna SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti.

“Esmalt rõõmustab, et veteranide tunnustamine on oluline niivõrd paljudele, et annetuste abil saab edendada taastusravi. Ent sama tähtis on olnud ka puuetega inimestele töövõimaluse andmine sinilille märkide valmistamisega,” rõhutas Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse juht Priit Eelmäe.

Heategevuskampaaniat Eesti kaitseväe ja kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks viivad koostöös ellu Eesti vigastatud võitIejate ühing ning naiskodukaitse.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: