Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haldusreformi valitsuskomisjon hindas omavalitsuste ühinemise ajakava ja liitumistoetusi

Haldusreformi valitsuskomisjoni kogunemine.
Haldusreformi valitsuskomisjoni kogunemine. Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Täna kogunes Stenbocki majas esimest korda haldusreformi valitsuskomisjon, kes arutas kohalike omavalitsuste ühinemiste ajakava, liitumistoetuste suurendamist ning reformi aluseks olevaid kriteeriume.

Kohaliku omavalitsuse reformi läbiviimiseks võetakse hiljemalt 1. juuliks 2016 vastu haldusreformi seadus.

Seaduse jõustumise järel viiakse läbi omavalitsuste vastavuse hindamine objektiivsete ja üheselt tõlgendatavate kriteeriumide põhjal. Kriteeriumitele mittevastavad omavalitsused peavad ühinema seaduses toodud tähtajaks. Kui ühinemine ei ole läbi viidud ühe aasta jooksul pärast hindamist, viib ühendamise läbi valitsus.

"Kohalike omavalitsuste reformi ettevalmistus on jõudnud sinnamaale, et tuleb langetada esimesi põhimõttelisi valikuid ja selleks, et reform oleks hästi läbi mõeldud, oleme kaasanud eksperte," ütles peaminister Taavi Rõivas.

Riigihalduse minister Arto Aas ütles, et kuigi ajakava on ambitsioonikas, toetab seda teadmine, et reform on oluline samm õiges suunas.

Peaminister märkis, et võimekas omavalitsus pakub heal tasemel avalikke teenuseid ning on juhitud asjatundlikult ja arvestavalt.

Kohaliku halduse reformi ettevalmistamiseks valitsuskomisjoni loomise kiitis valitsus heaks 14. mai istungil. Valitsuskomisjoni esimees on peaminister.

Vabariigi valitsus arutab reformi detaile 30. juuni kabinetinõupidamisel.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: