Haapsalus kogunes koolieelikute tantsupeole 1500 last ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Haapsalus peeti kolmandat üle-eestilist mudilaste tantsupidu. Haapsalu piiskopilinnuse ajalooliste müüride vahel tundis tantsust rõõmu 1500 eelkooliealist last.

Päev algas läbi linna kulgenud rongkäiguga. Haapsalu peatänavalt suunduti edasi piiskopilinnusesse, kus tantsiti seejärel ligi kaks tundi erinevaid rahvatantse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ürituse peamiseks eesmärgiks on rahvakultuuri populariseerimine ka kõige nooremate seas. Mida varem lapsed sellega tutvust teevad, seda tõenäolisem on ka see, et nad oma kultuuripärandiga hiljem sidet ei kaota.

Tantsupeo loominguline juhi ja lavastaja Märt Agu sõnul on laps nagu svamm. "Ta imeb endasse kõike, mida talle pakutakse ja tavajuhul pakutakse talle mobiiltelefoni ja iPadi. Meie ülesanne oli viia teda läbi õpetajate-juhendajate ajaloolise raamatu juurde tagasi, kus vaadata tuleb küll kaasaegsema muusika järgi, aga neid ajaloolisi eestlastele kohaseid tantse ja tantsumustreid."

Varem on eelkooliealiste tantsupidu peetud Viimsis ja Rakveres. Osalejate arv on kasvanud iga aastaga. Esimesel tantsupeol oli lapsi veidi üle 300, mullu oli neid juba peaaegu 800 ja tänavu kasvas see arv ligi 1500ni.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: