Eesti mereväe laevad valmistuvad õppuse Baltops taktikafaasiks ({{commentsTotal}})

Baltops 2015
Baltops 2015 Autor/allikas: PA Wire

Järgmisel nädalal algab rahvusvahelisel mereväeõppusel Baltops taktikaline faas, kus erinevaid stsenaariumijärgseid situatsioone lahendavad ka Eesti mereväe miinijahtija Sakala ning tuukri- ja toetuslaev Tasuja.

Sakala ja Tasuja opereerivad õppuse ajal peamiselt Põhja-Poola ranniku ja Bornholmi vahel. Sakala kuulub 11 laevast koosnevasse sihtüksusesse ja Tasuja toetab õppusel USA miinituukrite rühma operatsioone.

Miinitõrjeüksuste roll, kuhu Sakala ja Tasuja kuuluvad, on enne taktikalise faasi algust kõige olulisem, sest nagu ka reaalses olukorras, eelneb mereoperatsioonidele alade puhastamine meremiinidest.

Sel nädalal on õppusel osalejad teinud merel ühise koostööharjutuse ja teinud erinevaid harjutusi, sealhulgas merel manööverdamist, õhu- ja pealveesihtmärkide laskmist, rikete kõrvaldamist ning õhu- ja pealveeohu tõrjumist.

Nädala alguses Poola sadamalinnast Gdyniast välja sõitnud Sakala ja Tasuja on sihtüksuse koosseisus teinud miintõrjet dessandialade ettevalmistamiseks, et võimaldada dessantalustel hiljem turvaliselt kohale sõita, need veesata ja maabumisüksus kaldale saata.

5.-20. juunini kestev Läänemere üks suurimaid õppusi Baltops toimub Poolas, Rootsis ja Saksamaal ning õppuse stsenaarium hõlmab kogu Läänemere regiooni.

Baltopsil osaleb tänavu 17 NATO liikmesriiki ja partnerriiki kokku ligi 5600 osalejaga. Õppusest võtab osa 49 laeva, 61 õhusõidukit, üks allveelaev ning 700-liikmeline Rootsi, Soome ja USA ühendmaabumisüksus.

Õppusel osalevad Ameerika Ühendriigid, Belgia, Eesti, Gruusia, Holland, Kanada, Leedu, Läti, Norra, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Taani, Türgi ja Suurbritannia.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: