Tulumaksusoodustusega ühingud peavad deklaratsiooni esitama 1. juuliks ({{commentsTotal}})

Maksu- ja tolliamet
Maksu- ja tolliamet Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Maksu- ja tolliameti ootab 2014. aasta tulude kasutamise deklaratsiooni tulumaksusoodustusega ühingutelt 1. juuliks.

Kingituste ja annetuste ning muude tulude kasutamise kohta tuleb täita deklaratsiooni vorm INF 9, kus kajastatakse kõik ühingu saadud tulud ja samuti nende kasutamine.

Vormi saab esitada nii elektroonselt kui paberkandjal ja andmed tuleb esitada ka juhul, kui tulusid ei saadud.

"Tulumaksusoodustusega ühingu kõige olulisem nõue on, et ta tegutseks avalikes huvides heategevuslikul eesmärgil, mis annab talle õiguse maksusoodustuse saamiseks," ütles maksu- ja tolliameti maksukorralduse talituse juhataja Monika Jõesaar.

Sel aastal jõustunud tulumaksuseaduse muudatuse kohaselt võib ühingu, kes on kolm korda järjest jätnud tähtaegselt esitamata aruande või deklaratsiooni või on hilinenud maksusumma tasumisega, ilma hoiatuseta nimekirjast kustutada.

"Sellise olukorra vältimiseks soovitame kõigil ühingutel oma viimase kolme aasta aruanded üle vaadata, et halba üllatust vältida," märkis Jõesaar.

Nõudeid tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas püsimise ja vormi täitmise kohta leiab maksu- ja tolliameti kodulehelt.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: