Lasteaiaõpetajad soovivad kooliõpetajatega võrdset töötasu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Eesti lasteaednike liit esitab lasteaednike nimel riigikogule kollektiivse pöördumise, millega tahetakse, et lasteaiaõpetajate kehtestataks üle Eesti põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajatega võrdne riiklik töötasu alammäär.

Allkirju pöördumise toetuseks koguti mitmes linnas, vahendasid ERR-i teleuudised.

Pärnu oli viimane paik, kus lasteaiaõpetajate palgatõusuks sai toetusallkirju anda.

Rüütli platsil peeti kõnesid ja sooviti lasteaednikele edu oma õiguste eest võitlemisel. Allkirju on kogutud palju, üksnes Pärnumaalt tuli neid kokku ligi 3200.

Pärnu Päikesejänku lasteaia vanemõpetaja Marit Kvatši hinnangul on allkirjade kogumine väga hästi läinud. "Oleme väga palju sooja vastuvõttu saanud ja samuti ka nautinud Eesti ilma, vihma, rahet, päikest ja vastutuult, aga õnneks ka pärituult," ütles Kvatš.

Ta rõhutas, et lasteaiaõpetajad peaksid saama palgatõusu, sest nii nagu ka ametinimetus ütleb, on lasteaiaõpetaja täpselt samasugune õpetaja, nagu on kooliõpetaja.

"Meil on samamoodi kvalifikatsiooninõuded ning töötame samamoodi riikliku õppekava alusel nagu ka kooliõpetajad," toonitas Kvatš, kes aga nentis, et nii lasteaiaõpetaja töötasu kui ka palgaarvestamise kord on kooliõpetaja omast täiesti erinev.

Kvatš avaldas lootust, et allkirjade kogumine annab soovitud tulemuse. "Oleme andnud oma panuse nii vaimselt kui füüsiliselt," ütles lasteaia vanemõpetaja.

 

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: