Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu ülikooli õppeprorektori ametikohale asub Mart Noorma

{{1434429108000 | amCalendar}}
Mart Noorma
Mart Noorma Autor/allikas: ERR

Tartu ülikooli õppeprorektori ülesandeid asub juulis täitma senine Tartu ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna prodekaan, optilise metroloogia dotsent ning õppimise ja õpetamise arenduskeskuse juhataja Mart Noorma.

Tartu ülikooli rektori professor Volli Kalmu sõnul on Noorma väljapaistev akadeemiline liider, kes on kõrghariduse kvaliteedi eest seismisel ja teaduse populariseerimisel tuntud nii ülikoolis sees kui ka Eestis laiemalt. "Õppeprorektori töö on ülikoolis kindlasti üks pingelisemaid. Mart Noormal on kõik vajalikud eeldused, et õppevaldkonna liidrina ülikooli kõrge akadeemilise taseme kindlustamisele kaasa aidata," lausus Kalm.

Mart Noorma on laiemale avalikkusele tuntud Eesti tudengisatelliidi ESTCube-1 programmi algataja ja juhendaja ning teadust populariseeriva telesaate "Rakett 69" kohtunikuna. Ta on pälvinud Vabariigi Presidendi hariduspreemia, Valgetähe teenetemärgi ning arvukalt teisi tunnustusi. 2013. aastal valiti ta Postimehe aasta inimeseks.

TÜ teatel keskendub Noorma õppeprorektorina järgmisel kahel aastal juhtimis- ja struktuurireformi sujuvale rakendumisele ja doktoriõppe tugevdamisele, aga ka käimasoleva õppekavade kvaliteedireformi ja õpetamisoskuste arendusplaanide elluviimisele ning õpetajakoolituse arenguvisioonide kokkuleppimisele ja saavutamisele.

Senine õppeprorektor Martin Hallik jätkab pärast ametialaseks enesetäiendamiseks vaba aasta kasutamist tööd Tartu ülikooli raamatukogu direktorina.

Halliku juhtimisel on ülikoolis rakendunud riiklik kõrgharidusreform, ülikooli õppekorralduses saadud tähtajatu õpetamisõigus õpetajakoolituse õppekavadel, sisse viidud õppeassistentide süsteem ning tagatud kõrge tase uute üliõpilaste vastuvõtul.

Halliku eestvedamisel valmistati ette ka ülikooli õppekavade kvaliteedireformi põhimõtted, mille rakendamine tähendab ülikooli jaoks ulatuslikku õppekvaliteedi kindlustamise reformi.

Hallik ütles ERR-i uudisteportaalile, et kõige olulisem ongi ülikooli eelarve põhimõtete kinnitamine, kuhu on sisse pandud nüüd punkt, et eelarvet jagatakse õppekavade kvaliteedi alusel.

Õppekava hindamisel on enam kui kümme kriteeriumi. Selle käigus vaadatakse näiteks seost rahvusülikooli missiooniga, rahalist jätkusuutlikkust, rahvusvahelist mõõdet, aga ka tudengite lõpetamise määra ja tudengite tagasisidet õppejõududele.

"Õppekvaliteet on ülikoolis igavene teema, mis päris valmis ei saa kunagi. Aga nüüd saab vähemalt joone alla tõmmata. See on märgilise tähtsusega asi," lisas reformi vedanud Hallik.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: