Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vao küla elanikud on vastu varjupaigataotlejate majutuskeskuse laiendamisele

Foto: Virumaa Teataja/Scanpix

Väike-Maarja vallas asuva Vao küla elanikud tegid avaliku pöördumise ning teatasid, et on vastu külas asuva varjupaigataotlejate majutuskeskuse laiendamisele. Samuti soovivad asula elanikud, et neile korraldataks tasuta inglise keele kursused.

Pagulaste ja varjupaigataotlejate majutuskeskuse naabrid, Väike-Maarja vallas asuva Vao küla 92 elanikku, on teinud avaliku pöördumise, vahendasid ERR-i teleuudised.

Pöördumises avaldatakse vastumeelt varjupaigataotlejate majutuskeskuse laiendamisele ning sealsete elanike arvu suurendamisele üle 35 inimese.

Samuti paluvad nad keskuse kohta varasemast rohkem jooksvat teavet ja võimalust osaleda ka ise aruteludes ja otsuste vastuvõtmisel.

Lisaks soovivad Vao elanikud tasuta inglise keele kui enim levinud rahvusvahelise suhtlemiskeele kursusi kohalikele elanikele, et teisest kultuuriruumist inimestega suhelda ning vajadusel neile Eesti kombeid ja tavasid selgitada.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: