Kiiev: Venemaa ja Kremli-meelsete võitlejate käes on endiselt vangis 270 Ukraina kodanikku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kremli-meelsed võitlejad näitavad vangi võetud ukrainlasi Donetski tänaval (2015. aasta jaanuar)
Kremli-meelsed võitlejad näitavad vangi võetud ukrainlasi Donetski tänaval (2015. aasta jaanuar) Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ukraina rahvasaadik ja kolmepoolse kontaktgrupi esindaja Irina Geraštšenko teatas ülemraadas, et nn separatistide ja Venemaa võimude käes on endiselt ebaseaduslikult vangis 270 Ukraina kodanikku.

Geraštšenko rääkis, et julgeolekuteenistuse SBU poolt täpsustatud andmetel on 270 ukrainlase hulgas 11 inimest, keda hoitakse Venemaa Föderatsiooni vanglates, vahendas Unian.

Ta lisas, et alles eile esitas Ukraina Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsioonile (OSCE) täiendavaid andmeid selle kohta, kuidas vangistatud ukrainlaste õigusi rikutakse, kuidas neid ebaseaduslikult Venemaa territooriumile viiakse ning kuidas ei võimaldata Ukraina esindajatel nendega kohtuda.

Viimase kuu jooksul õnnestus Kiievil vabastada vangistusest ainult 9 oma kodanikku. "Me nõuame, et vabastataks kõik 270 ukrainlast, keda terroristid ja separatistid vangis hoiavad," rõhutas Geraštšenko.

Porošenko: konflikt Donbassis on taas eskaleerumas

President Petro Porošenko teatas täna taas kord, et konflikt Donbassis on uuesti eskaleerumas ning avaldas muret selle üle, et Minski kokkuleppeid ei täideta.

Pressiteenistuse sõnul tegi Porošenko sellise avalduse telefonivestluses Soome presidendi Sauli Niinistöga, kes kohtus eile Venemaa riigipea Vladimir Putiniga.

Minski kokkulepetest rääkides rõhutas Porošenko asjaolu, et vastase käes pantvangis olevaid ukrainlasi ei vabastata.

Lisaks räägiti veel ka Euroopa Liidu Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide tulevikust. Helsingis toimuva OSCE parlamentaarse assamblee juubelikohtumise eel juhtis Porošenko veel kord tähelepanu Venemaa poolt sooritatud rahvusvahelise õiguse rikkumistele.

Porošenko ja Niinistö lubasid ka tulevikus teineteisega sageli kontakteeruda.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: