Kärdla on homseks paraadiks valmis ({{commentsTotal}})

Kärdla valmistub võidupüha paraadiks
Kärdla valmistub võidupüha paraadiks Autor/allikas: ERR

Kärdla, mis võõrustab homset võidupüha paraadi, on saare peremeeste hinnangul pidustusteks valmis. Käimas on viimased ettevalmistused, mere pealt on saabumas sõjatehnika homseks paraadiks.

ERR-i uudisteportaali toimetaja täheldas Kärdlas veel viimaste tribüünide ülespanekut ja paraadile saabuva rasketehnika saabumist.

Hiiu vallavanem, varasem Kärdla linnapea Georg Linkov kinnitas, et kõik ettevalmistused on sujunud hästi ning linn on valmis õhtuseks kaitseväe paraadi peaprooviks, mis algab kell 20.30.

„Kõik on imeline, praegu valmistume õhtuseks kontserdiks,“ kommenteeris varasem ohvitser Linkov ettevalmistuste käiku.

Samal ajal jätkub praamidega soomukite ülevedu. Poole üheksaks peaks kogu sõjatehnika kohal olema, et paraadi peaproovist osa võtta.

Kohalike kultuurikollektiivide õhtuse kontserdi lõpetab muinastule süütamine südaöö paiku.

Homsel traditsioonilisel võidupüha paraadil osaleb viis vähendatud kompaniid, üks üksikrühma, kaks miinipildujarühma, kaks tankitõrjerühma, kolm orkestrit ja 13 lippu. Kokku rivistub paraadiks üles umbes 790 inimest. Paraadil leiab aset tavapärane tulede ühendamise tseremoonia ja tuletoojate autasustamine Kärdla kiriku ees. Enne paraadi peetakse traditsiooniline võidupüha jumalateenistus.

President Toomas Hendrik Ilves on öelnud, et austab homsel paraadil röövitud ohvitseri Eston Kohverit, kandes tema auks rinnas kollast linti.

 

Sul on video või foto või mõte või tunne, mida soovid teistega jagada? Soovid tähelepanu juhtida mõnele probleemile või toredale ettevõtmisele? Oled osaline uudislikes sündmustes? Rahvusringhääling ootab Sinu lugu, see on meile tähtis ja me aitame seda kuuldavaks ja nähtavaks teha.

Lisa oma foto/video

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: