Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saku vallavolikogu keeldus osalemast pagulaste ja põgenike vastuvõtmises

EKRE meeleavaldus massiimmigratsiooni vastu
EKRE meeleavaldus massiimmigratsiooni vastu Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Saku vallavolikogu saatis täna valitsusele pöördumise, kus öeldakse, et vald keeldub osalemast nende hinnangul illegaalsete sisserändajate võimalikus jaotamises Eesti omavalitsuste vahel.

Volikogu pöördumise kohaselt ei soovi vald osaleda kuritegelike ühenduste poolt organiseeritavale immigratsioonile kaasaaitamises ega näe võimalust sellisel viisi Eestisse toodavate inimeste vastuvõtmiseks.

"Selline tegevus on meie hinnangul vastutustundetu, millel võib olla kaugeleulatuv negatiivne mõju meie püüetele heaolu ja turvalisuse kasvatamisel kogu Eestis," kirjutatakse vallavolikogu pöördumises.

Volikogu leiab, et uste avamine massilisele illegaalide voolule ei aita kuidagi täita Eesti Vabariigi Põhiseadusest tulenevat Eesti riigi põhiülesannet ehk tagada eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade.

"Sisserändajate vastuvõtmine üksnes süvendaks probleemi ja julgustaks inimsmugeldajate tegevust. See omakorda paneks meid olukorda, kus peame juurde võtma etteennustamatu hulga Aafrikast ja Lähis-Idast pärit inimesi, mis võib lõhkuda meie ühiskonna niigi hapra sotsiaalse sidususe ja tekitaks suuri pingeid sotsiaalsüsteemis," põhjendab vallavolikogu oma otsuse tagamaid.

Volikogu pöördumises leitakse, et tegelda tuleks probleemi põhjuste, mitte tagajärgedega.

"Soovime, et Vabariigi Valitsus annaks olukorrale adekvaatse hinnangu ning keelduks täielikult illegaalsel teel teistesse Euroopa riikidesse saabunud immigrantide Eestisse toomisest," kirjutati vallavolikogu avalikus pöördumises.

Eesti maaomavalitsuste liidu (EMOL) esimees Kurmet Müürsepp ei soovinud Saku vallavolikogu avaldust kommenteerida, sest ei ole sellega veel tutvunud. Tema sõnul on tegemist väga tundliku teemaga, mille kohta EMOL alles kujundab oma seisukohta.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: