Fotod ja video: Võidupüha paraadi sõjatehnika seilab Hiiumaale ({{commentsTotal}})

{{1434983660000 | amCalendar}}

Sõjatehnika vedu Hiiumaale käib parasjagu täie hooga ning kestab kogu õhtu. Kuna üritus toimub saarel, on kogu ettevõtmise korraldus logistiliselt keerukam kui tavapäraselt. Hiiumaa on ainukene Eesti maakond, kus pole varem Võidupüha paraadi peetud. 

Täna sõitis üle mere enamik paraadil osalevaid kaitseliitlasi. Et säästa praami väärtuslikku tekiruumi, mindi Hiiumaale suurte bussidega ning pikka kaitseliidu värvides autokolonni seekord näha ei saanud. Paraadile ei tooda ka Eesti liitlasele kuuluvaid tanke.

Kohal peab kogu tehnika olema kella 20.30ks, mil algab homse Võidupüha paraadi peaproov.

"Iga võidupüha paraad on Kaitseliidu jaoks muuhulgas ka logistikaoperatsioon. Konkreetsel ajal viiakse ühte kindlasse Eestimaa paika kindel hulk inimesi ja tehnikat. Need inimesed vajavad varustamist ning majutamist," tõdes Kaitseliidu peastaabi tagalakeskuse ülem major Jüri Bachman.

Homsel traditsioonilisel võidupüha paraadil osaleb viis vähendatud kompaniid, üks üksikrühma, kaks miinipildujarühma, kaks tankitõrjerühma, kolm orkestrit ja 13 lippu. Kokku rivistub paraadiks üles umbes 790 inimest. Paraadil leiab aset tavapärane tulede ühendamise tseremoonia ja tuletoojate autasustamine Kärdla kiriku ees. Enne paraadi peetakse traditsiooniline võidupüha jumalateenistus.

Noorkotkaste mererühma viis aga täna hommikul Haapsalust Hiiumaale praami asemel hoopis Lääne-Eesti vabatahtliku reservpäästerühma kaater. Noorte õlgadel on hommme tähtis ülesanne.

"Tseremoonial võtame vastu Eesti rahva tänupärja peaministrilt," selgitas noorkotkaste mererühma liige Tiit Vaino.

Paraadi tõttu hüppeliselt kasvanud reisijate hulga tõttu palutakse kõigil täna ja homme Hiiumaale minejatel aega varuda. Lisaks tuleb autojuhtidel Kärdla tänavatel sõites arvestada täiendava ajakuluga, sest paraadi tõttu tuleb ette ümberkorraldusi liikluses.

President Toomas Hendrik Ilves on aga öelnud, et austab homsel paraadil röövitud ohvitseri Eston Kohverit, kandes tema toetuseks rinnas kollast linti.

Toimetaja: Rain KooliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: