Paradoksaalne kord – reisijad ei "mahtunud" pooltühja bussi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Фото: Postimees/Scanpix

Nelja reisija värske kogemus osutab, et alati ei mahu reisijad isegi pooltühja bussi. Eelmisel nädalal oli Lux Expressi Võrust Tallinna sõitev buss Tartust alates välja müüdud ning jäi neli reisijat sellest maha, kuigi vabu kohti oli. Põhjus peitub bürokraatlikus tõsiasjas, et Lux Expressil puudub õigus vedada reisijaid Võru-Tartu liinil.

"[Kui selgus, et buss on Tartust Tallinnani välja müüdud], pakkusime välja, et viige meid Tartusse, sest Tartust käivad siiski tihedamini Tallinnasse bussid. See polnud võimalik. Ja siis me mõtlesime, et kuidas see võimalik on, et buss sõidab pooltühjalt minema, ei võta peale," imestas Argo Vilberg, üks neljast mahajäänust.

 

Lux Expressil on olemas Võru-Tallinn ja Tartu-Tallinn liiniluba. Küll aga puudub firmal Võru-Tartu liiniluba, mistõttu ei saa bussiga, mis sõidab Võrust Tallinna, ainult Tartusse sõita.

Võru-Tartu liiniluba puudub aga firmal seetõttu, et nende bussi väljumisajale lähedal opereerib liinil ka teine vedaja, seletas Lux Expressi juhatuse esimees Hannes Saarpuu. Kui aga väljumiste vahel on vähem kui 30 minutit, siis tema sõnul pole uuele vedajale liinilubade väljastamise korra järgi põhimõtteliselt võimalikki luba välja anda.

Maanteeameti ühistranspordi osakonna juhtivekspert Aini Proos aga nentis, et kui liiniluba on antud teise liini jaoks, siis bussijuht ei saagi teenindada inimesi liinil, mille luba tema ettevõttel ei ole.

Saarpuu sõnul hakkab 1. obtoobrist Eestis kehtima uus ühistranspordiseadus, mille järgi muutuvad ka alused, mille järgi veoluba välja antakse.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: