Ööpäeva jooksul hukkus üks Ukraina sõdur, SBU aga leidis Venemaa osalusele viitavat relvastust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: SBU

Ööpäeva jooksul langes Ida-Ukraina konfliktitsoonis üks valitsusvägede sõdur, 12 sõdurit sai haavata.

Ukraina armee positsioone ja tsiviilelanike elurajoone tulistasid nn separatistid 85 korral, kinnitas Ukraina presidendi administratsiooni terrorismivastase operatsiooni (ATO) kõneisik Andri Lõssenko Uniani teatel.

Tulistamist esines nii Donetski kui ka Luganski oblastis. Viimases asuvat Nižne küla, mis asub rindejoonest 10 kilomeetri kaugusel, tulistasid Kremli-meelsed jõud raketisüsteemidest Grad.

Nn Donetski Rahvavabariigi teatel hukkus möödunud ööpäeva jooksul 3 tsiviilelanikku, kes olevat saanud surma valitsusvägede tulistamise tagajärjel.

Ukraina julgeolekuteenistus SBU aga sai äsja järjekordse kinnituse selle kohta, et nn separatistide käes on moodsat relvastust, mida seni on kasutanud ainult Venemaa Föderatsiooni relvajõud.

Nimelt leidis Donetski oblastis aset kokkupõrge SBU töötajate ja DNR-i diversantide vahel ning pärast lahingupaika inspekteerides leidsid luuretöötajad õlalt lastava raketiheitja MRO-A šmel, mida hakati tootma aastal 2008 ning mis on seni olnud vaid Vene relvajõudude kasutuses.

Stanõtsja Luganska lähedalt aga leiti hülsse, mis pärinevad granaadiheitjast RŠG-2, tegemist on samuti relvaga, mida kasutavad ainult Venemaa relvajõud.

Samuti leiti SBU töötajate poolt Moskvas toodetud kuulivest Klass, mis on kasutusel Venemaa relvajõududes.

 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: