Tunnistaja: Kadõrov ähvardas 13 aastat tagasi Nemtsovi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov
Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov Autor/allikas: TASS/Scanpix

Boriss Nemtovi mõrva uurimise käigus kuulati täna Venemaa uurimiskomitees üle tunnistaja, kes rääkis Ramzan Kadõrovi ähvardustest Nemtsovile 13 aastat tagasi.

Tunnistaja, ajakirjanik ja ühiskonnategelane Aleksandr Rõklin, väitis, et Ramzan Kadõrov oli ähvardanud Nemtsovi 2002. aasta detsembri Gudermesis toimunud tšetšeeni rahva kongressil. Advokaat Vadim Prohhorov rääkis BBC-le, et Nemtsovi, kes oli tollal Paremjõudude Liidu fraktsiooni juht Venemaa riigiduumas, ähvardati sel päeval Gudermesis kaks korda tema esinemise pärast Venemaa poliitilise korralduse teemal.

Esimesel korral oli saalis Nemtsovi juurde tulnud mees, kes oli näidanud Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) töötõendit ja öelnud, et sellise kõne eest tuleks ta maha lasta. Sellest episoodist kirjutas Nemtsov oma 2007. aastal ilmunud raamatus "Mässaja pihtimus".

Hiljem öeldi Nemtsovile, et see oli Rasmzan Kadõrov. Prohhorovi ja Rõklini sõnul oli Kadõrov hiljem ähvardanud Nemtsovi uuesti tänaval tunnistajate juuresolekul.

Prohhorov märkis veel, et neid ähvardusi ei võtnud tõsiselt mitte üksnes Nemtsov ise, vaid ka tolleaegne Tšetšeenia juht , Ramzani isa Ahmad-Hadži Kadõrov - ta andis Nemtsovile turvajad, kes saatsid ta Inguššia piirini.

Nemtsovi sugulased nõuavad, et Tšetšeenia juht kuulataks uurimise käigus üle. Ramzan Kadõrov ise on öelnud, et on valmis uurijatele tunnistusi andma.

"Nad räägivad, et nagu oleks Kadõrov millalgi Nemtsovile midagi öelnud, aga mina seda ei mäleta. Lihtsalt Nemtsov ja ülejäänud, see viies kolonn, siis, kui neid hakatakse unustama, siis tulen neile kohe meelde mina, et Venemaa teatud elanikkond räägiks Kadõrovist, et nad pinnal püsiksid," rääkis Kadõrov raadiojaama Govorit Moskva eetris.

Boriss Nemtsov tapeti nelja lasuga selga 27. veebruari hilisõhtul Moskvas Kremli lähedal Suurel Moskvoretski sillal.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: