USA klaaspakenditootja avas Järvakandis laienduse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Maailma juhtiv klaaspakenditootja, USA kontsern Owens Illinois avas Järvakandis klaaspakenditehase laienduse, mille tarvis investeeriti ligi 25 miljonit eurot. 4,1 miljonit eurot saadi keskkonnainvesteeringute keskuselt toetusena klaasi taaskasutuse edendamiseks, mis tähendab seda, et nüüd on Eestis võimalik ka lehtklaasi uuesti ringlusse suunata.

Järvakandi tehase rekonstrueerimise peamine eesmärk oli parandada tootmisvõimekust ja tõsta tehase keskkonnasõbralikkust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me investeerisime uude hapniku ja gaasi segul põhinevasse klaasisulatusahju, samuti kaasaegsetesse kontrollseadmetesse ja uutesse tootmisseadmetesse ja muidugi ka patenteeritud süsteemi, mis aitab ümbertöödeldud klaasi eelsoojendada enne, kui see jõuab tootmisse," selgitas Owens Illinoisi Kirde-Euroopa riikide grupi tegevjuht Viivika Remmel.

Uus klaasisulatusahi võimaldab kuni 40 protsendi ulatuses kasutada taaskasutatavat klaasi.

Vallale ja alevile annab tehase uuendamine kindluse, et klaasitootmine Järvakandis jätkub.

"See tõmbas projektina kaasa vähemalt kaks uut tootmist: on ju püsti saanud hapnikutehas, mis käivitus mõni nädal tagasi, ja aasta algusest töötab Krynicki Class Recycling, kustkaudu tulid ka täiendavad töökohad vallale," ütles vallavanem Mart Järvik.

Keskkonnainvesteeringute keskuse vahendusel jõudis Järvakanti 4,1 miljonit eurot. Seda kindla tagamõttega.

"Eesti riigile annab see tehas võimaluse rohkem klaasi taaskasutada ja kindlasti see tehas andis nüüd võimause taaskasutada ka lehtklaasi, mille võimalused Eestis varem puudusid," märkis KIK-i juhatuse esimees Veiko Kaufmann.

Uuenenud tehas on kuni 40 protsenti energiasäästlikum. Järvakandi tehases valmistatud toidu-, alkoholi- ja karastusjookide taarast väike osa jääb Eestisse, suurem osa rändab aga teistesse Balti riikidesse ja Põhjamaadesse, peamiselt siiski Soome.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: