Fotod: korterisse sulgunud mees ähvardas Õismäel kortermaja õhku lasta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1435767257000 | amCalendar}}

Täna kella 15 ajal sai häirekeskus teate lõhkeainega ähvardamisest Tallinnas Õismäel asuvas kortermajas. Võimalik ähvardaja sulges end oma korterisse.

Ohu ennetamiseks ning asjaolude kontrollimiseks evakueerisid korrakaitsjad esmalt maja elanikud.

Juhtunu lahendamiseks kaasati politsei läbirääkijad ning eriüksust. Kella 19.30 ajal pidasid politseinikud ähvardamises kahtlustava mehe kinni ning viisid ta ütluste andmiseks jaoskonda. Ühtegi teist inimest korteris ei viibinud.

Demineerijad kontrollisid sündmuskoha üle, majast lõhkeainet ei leitud. Kella 20 ajal lubati majaelanikud tagasi oma kodudesse. Ükski inimene viga ei saanud.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Veiko Randlaine kinnitas, et reaalset ohtu kellegi elule ja tervisele ei olnud, kuid lisas, et ühtegi sarnast ähvardust ei saa võtta kergekäeliselt.

"Iga selline ähvardus võib olla tõsine risk turvalisusele, mistõttu on nii politsei kui ka päästjad alati valmis kiiresti ja jõuliselt reageerima," rõhutas Randlaine, kes lisas, et sel korral selgus õnneks, et täna ei olnud kellegi elu või tervis ohus.  

"Sellise veendumuseni jõudmine nõudis nii päästjatelt kui ka korrakaitsjatelt mitmete tundide pikkust tööd," tõdes operatiivjuht.

Ähvardamises kahtlustatav 77-aastane mees ei ole varasemalt politsei huviorbiidis olnud, samuti ei ole teda kriminaalkorras karistatud.

Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja uurimine.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: