Fotod ja video: üle 300 tsikli sõitsid Vao külla

{{1435995434000 | amCalendar}}

Täna kell 10 startis Tallinnast Järve keskuse parklast ligi sada mootorratast Vao külla, millega korraldajad soovivad „mittepoliitilise ja mitterassistliku“ ühissõiduga toetada Vao küla kohalikke elanikke. Samal ajal startisid tsiklid Vao küla poole ka Tartu Lõunakeskuse parklast. Politsei teatel osales ühissõidul enam kui 360 mootorratturit.

Vao külla sõitnud tsiklimehed toetavad oma sõnul „külakogukonna nõudmist, et vajupaigataotlejate majutuskeskuses ei elaks rohkem kui 35 inimest, et külakogukond oleks küla arenguid muutvatel otsustamistel kaasatud, et kogukonnale jagataks pidevalt infot ning oleks tagatud Eesti traditsioonilise külakultuuri säilimine“. Sõidu korraldajad rõhutasid varem, et ei sõida aktsioonile vaenu õhutama, protestima või meelt avaldama.

Päeva jooksul kirjutas hinnanguliselt viissada inimest alla dokumendile, milles soovitatakse valitusel peatada sisseränne seniks, kuni on lahendatud olemasolevad rahvastikuprobleemid, laste ja perede heaoluküsimus ja noorte väljaränne, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tsiklimehed toetavad Vao küla: Eesti küla kui sellist. Pagulased on majutatud ühte kohta kokku, kuid kas keegi on selle kohta midagi küsinud? Kuhu, miks, milleks, kas nad võivad tööd teha jne?" arutles mootorrattur Urve ja lisas, et rongkäigu sõnum oli see, et Eesti hoiab ühte.

Mootorrattur Kristjan märkis, et aktsioon oli põhimõtteliselt selle vastu, et valitsus rahvast ei kuula. "Võtku teatavaks, et meile ei meeldi see, et nad niimoodi üle sõidavad rahvast," märkis ta.

"Kas panna piirid kinni või reaalselt võtta laevad ja viia inimesi tagasi. See ei ole normaalne, et võtame kõik vastu ja siis tõstame käed üles, et mis nüüd teha, me ei oska enam," rääkis ühissõidus osalenud Katrin.

Vao külla jõudes luges politsei rongkäigus kokku 360 mootorratast ja paarkümmend autot. Kohale oli sõidetud üle Eesti.

Kohalikke demonstratsioon kohutas

Vao küla inimesed jäid tagasihoidlikuks. Tunnistati, et küla elab küll vaeselt ja laste mänguväljak on kasin, kuid mingite probleemide all küla küll ei kannata.

"Mis meil siin ikka head rääkida on. Vaadake milline plats meil siin on, kus mängivad 30-40 last. Ühtegi pinki meil siin pole, kus vanematel inimestel istuda oleks," rääkis Vao küla elanik Juline.

Ühe Vao elaniku sõnul oli mootorrataste tekitatud lärm vali ning pigem segas kohalikke.

Vaos elava Viktori sõnul on sealsed pagulased tavalised inimesed.

"Nad ei saa tuhat eurot toetust nagu arvatakse. Nad ei ole siin kelleltki midagi varastanud, seda pole juhtunud. Nad ei ole siin kellegagi kakelnud. Need asjad on välja mõeldud. Nad täiesti normaalsed inimesed, neid on ukrainlasi, soomaallasi. Need inimesed ei ole selles süüdi," rääkis Viktor.

Vao pagulaskeskuse asukad ise olid kohalike elanike teatel hommikul ekskursioonile viidud.

Paari tunni jooksul sõitsid enamik mootorratturitest laiali.

 

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: Martin Dremljuga/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: