Narva-Jõesuus kadunuks jäänud kahe mehe ja väikese tüdruku otsingud jätkuvad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Narva-Jõesuu rand.
Narva-Jõesuu rand. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Politse- ja piirivalveameti teatel ei ole eilne ja tänane otsinguoperatsioon Narva-Jõesuus kadunuks jäänud kahe täiskasvanud mehe ja ühe 10-aastase tüdruku leidmiseks vilja kandnud.

Üleeile leiti Narva-Jõesuu õnnetuspaiga vastas Venemaa-poolsel kaldal neljanda kadunuks jäänu, 10-aastase tüdruku surnukeha.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juhi Indrek Püvi sõnul teostatakse merel süsteemselt perioodilisi otsinguid, et kontrollida õnnetuse ala.

Praeguseks on erinevaid vahendeid ja meetodeid kasutades läbi otsitud kogu jõesuudme ala, rannikuala kolme miili ulatuses ja kaldaala. Selleks kasutati PPA kaatrit, sonarit, samuti teostati otsinguid kaldalt jalgsi-, auto- ja ATV-patrulliga.

6. juulil jätkati otsinguid merel ja jõe suudmealal kaatriga ning patrullidega kaldaalal. Edasise sonari kasutamise üle otsustame jooksvalt vastavalt ilmastikuoludele. Esmaspäeval oli kavas laiendada otsinguala sonariga, kuid ilmaolud seda ei võimaldanud.

Otsingutesse on kaastatud Narva kordoni piirivalvurid ja Narva-Jõesuu teenistuskoha piirivalvurid. Antud juhtumi kohta on alustatud ka kriminaalasi, juurdlust viib läbi Narva politseijaoskond.

"Vahetame pidevalt infot Vene Föderatsiooni piirivalvega, kes toetab otsinguga omal poolel. Sündmusega seotud alade ülevaatust jätkame kindlasti ka järgnevatel päevadel," kinnitas Püvi.

3. juulil jäi Narva-Jõesuu kaldal kadunuks neli inimest: 49-aastane mees ja seejärel ka 31-aastane mees ning temaga koos olnud kaks 10-aastast tüdrukut.

Kella 18.10 ajal pöördus Narva-Jõesuu kordonisse inimene, kes teatas, et avastas rannalt meesterahva riided ja isiklikud asjad ning nende omanik on pikemat aega kadunud. Politsei võttis ühendust mehe lähedastega, kelle sõnul läks 49-aastane mees randa ning pole tagasi tulnud. Politsei alustas koheselt otsinguid.

Kella 19.05 ajal pöördus kordonisse naisterahvas, kes teatas, et samas kohas on kadunuks jäänud ka 31-aastane mees ning kaks 10-aastast tüdrukut. Nende isiklikud asjad olid samuti rannas. Kadunuid inimesi otsiti nii jalgsipatrulliga maismaalt kui ka kaatriga merelt.

Õnnetuspaigas oli tugev läänetuul ja lainetus, mis tekitab jõe suudmes tugevaid keeriseid. Samal päeval kella 16 ajal sattusid samas kohas uppumisohtu veel kaks tüdrukut, kes päästeti.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: