Ühe batuudilt kukkunud lapse seisund on üliraske ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eile Tartumaal toimunud traagilises õnnetuses täispuhutava batuudiga ei olnud Lõuna ringkonnaprokuratuuri esialgsel hinnangul batuut maa külge kinnitatud. Õnnetuses said kohapeal surma kaks last. Kolm tüdrukut viibivad haiglas, neist üks üliraskes seisundis.

Tõrvandi alevikus peetud lapse sünnipäev lõppes traagiliselt, kui peoks renditud täispuhutav batuut koos lastega õhku tõusis. Lapsed kukkusid maapinnale ning kaks neist said surma. Oma elu pidi jätma ka sünnipäevalaps, kes oleks saanud täna 8-aastaseks. Kolm last said raskemaid vigastusi ja viidi haiglasse. Neist kaks viibivad intensiivraviosakonnas. Üks on raskes ja teine üliraskes seisundis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eile toimus sündmuskohavaatlus. Esialgsetel andmetel võin ma kinnitada, et batuut ei olnud maa külge kinnitatud, kuigi vastavad aasad batuudil olid olemas," ütles Lõuna ringkonnaprokurör Raul Heido.

Õhku tõusnud batuut saadeti ekspertiisi. Praegu ei saa veel kinnitada oletusi, et see võttis kas tuule alla või tuli kompressori küljest lahti. Politsei uurib mitmeid asjaolusid, alustades batuudi tehnilisest seisukorrast.

"Sellega seoses kindlasti määratakse tehniline ekspertiis, mis näitab batuudi seisukorda. Kindlalt uurime kõiki neid füüsikalisi mõjusid, mis võisid põhjustada batuudi õhkutõusmise ja alles seejärel on võimalik teha mingeid järeldusi, kuidas konkreetselt selline traagiline õnnetusjuhtum sai üldse aset leida," märkis ringkonnaprokurör.

Batuudi rentinud firma omanik Alger Vedler oli liialt šokeeritud, et täna kaamera ette tulla ning avaldas perekondadele sügavat kaastunnet. Vedler kinnitas, et batuudi paigaldas tema firma. Kuna seda ei teinud aga tema isiklikult, ei oska ta öelda, kas batuut oli maa külge kinnitatud või mitte.

Eestis oli eile juhtunud traagiline õnnetus esmakordne, teistes riikides, nagu näiteks Ameerika Ühendriigid ja Hiina, on täispuhutavad batuudid varemgi õhku tõusnud ning põhjustanud ränki õnnetusi.

Toimetaja: Sven RandlaidHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: