X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Osa lapsevanemaid tühistas hirmust broneeritud batuute

Vaatamata eilsele õnnetusele, võis näiteks Tallinna loomaaias tänagi näha lapsi batuutidel hüppamas. Batuutide laenutamise ja paigaldusega tegelev ettevõtja Jaanus Laane leiab, et eilse õnnetuse võis põhjustada batuudi maapinnale kinnitamata jätmine.

Eile õhtul helistasid mitmed kliendid Batuudijussi omanikule Jaanus Laanele ning tühistasid hirmust oma broneeringud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuna eilne ränk batuudiõnnetus tekitas mitmeid küsimusi, siis helistati ka lihtsalt selleks, et küsida nii batuutide turvalisuse kui ka eilse õnnetuse kohta.

"Ma ikkagi arvan, et see oli kinnitamata batuut, kus puudusid maapinda löödud vaiad - puhas spekulatsioon muidugi - ja sellega pääses õhk batuudile alla ja siis on ta väga kerge ära lendama," ütles Batuudijuss OÜ omanik Jaanus Laane.

Just vaiadega ongi Laane sõnul kõige lihtsam viis batuute kinnitada. Kõvale pinnasele on võimalik batuuti kinnitada ka näiteks koormarihmaga.

"Sõltuvalt siis sellest batuudi suurusest tuleb valida õige vaia suurus. Kergbatuudile võivad sobida ka sellised pisikesed vaiad, mis sarnanevad telgivaiale, aga mida suuremaks läheb batuut, seda suuremad peavad olema ka vaiad, millega batuuti kinnitatakse. Kui on selline ohtlik pinnas, näiteks liivapinnas, mis väga ei hoia, siis peaks kasutama eriti suuri vaiasid või vaiad, mida saab maa sisse keerata ja mida välja tõmmata ei ole võimalik - on võimalik ainult välja keerata," selgitas Laane.

Laane sõnul on suurem tõenäosus, et just kõrgemale batuudile pääseb tuul alla ja tekib nii-öelda purjeefekt. Lisaks lükkas ta ümber väite, et kui batuudil mootor küljest tuleb, siis lendab ta minema - sellisel juhul jookseb batuut lihtsalt õhust tühjaks. Lastega loomaaeda tulnud vanemad ütlesid, et lubavad lapsi endiselt batuudile, kuna ohutusnõuded on tagatud.

"Täna tundub väga turvaline, et enne oli näha, et kõik vaadati üle, kuidas on kinnitatud batuudid. Vahest tundub küll, et ei ole väga turvaline, kui need on nii kõrged, et võivad seal ennast vigastada," rääkis loomaia külastaja Birgit.

"Ma ei usu, et peaks keelama. Peaks natuke seda turvalisust - kus kohas see batuut on, kes selle üles on pannud? Kui lihtsalt inimesed panevad oma koduaeda üles, kas nad on nii teadlikud, kuidas seda panna?" märkis loomaaia külastaja Riina.

Ehkki lapsi lubati batuudile, tunnistasid mitmed lapsevanemad, et jälgisid tavapärasest tähelepanelikumalt batuudi turvalisust.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: