Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lastefond viib haruldase haigusega poisi ravireisile Saksamaale

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Harvaesinevat autoimmuunset haigust põdev 7-aastane poiss sõidab SA TÜ Kliinikumi Lastefondi toel Saksamaale järelkontrolli, et hinnata talle seal pool aastat tagasi tehtud ajuoperatsiooni tulemusi.

Lapse meditsiinikulud Saksamaal katab Eesti riik ning poisi ja tema isa lennupiletite eest maksab Lastefond.

Poisil on Eestis ainsana diagnoositud maailmaski harva esinev Rasmusseni sündroom ehk autoimmuunne haigus, mis toob kaasa ühe ajupoolkera kärbumise ja ravile allumatu epilepsia.

Mullu novembris käis poiss haigekassa ja Lastefondi toel Saksamaal Mara haiglas keerulisel ajuoperatsioonil, mille käigus eraldati tema parem ajupoolkera süsteemist lahti.

Praeguseks on poiss operatsioonist taastunud, kuid tema vasak kehapool on endiselt halvatud ja ta vajab järjepidevat taastusravi.

Kuna poissi opereerinud arstid soovivad talle teha järelhindamise ja kontrollida tema tervislikku seisundit, tuleb perel juba juuli keskel taas Saksamaale sõita.

Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: