Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Inimõiguste Keskus pöördus võrdõigusvoliniku valimise osas uuesti ministeeriumi poole

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Eesti Inimõiguste Keskus pöördus võrdõigusvoliniku valimise asjus täna uuesti Sotsiaalministeeriumi poole, sest ministri vastuses olid jäetud tähelepanuta mitmed küsimused ning palved dokumentidega tutvumiseks. Samuti arutab keskus partneritega edasisi samme.

Keskus märgib, et ei pea voliniku konkursi läbiviimist piisavalt läbipaistvaks ja korrektseks.

Keskuse sõnul oli Tsahkna oma vastuses tähelepanuta jätnud mitmed küsimused ja palved dokumentidega tutvumiseks.

Pöördumises tuntakse muuhulgas huvi, miks ei pidanud ministeerium vajalikuks voliniku leidmiseks komisjoni moodustamist.

Samuti küsitakse, kas sotsiaalministeeriumis toimuvad konkursid ka tavapäraselt välistamise meetodil ja üldist paremusjärjestust ei koostata.

Üleeile saatis Eesti Inimõiguste Keskuse üks asutajaid, võrdse kohtlemise programmi juhtiv Marianne Meiorg seoses Liisa Pakosta valimisega võrdõigusvolinikuks sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknale 13 erineva organisatsiooni nimel ühispöördumise, kus väljendatakse muret selle üle, et voliniku valimine ei olnud piisavalt läbipaistev ja on tekkinud küsimusi protsessi korrektsuse üle.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna vastas ühispöördumise küsimustele kinnitades, et hindajad leidsid ühiselt, et volinikuks sobiksid mõlemad kandidaadid nii Christian Veske kui ka Liisa Pakosta.

Tsahkna märkis vastsustes, et värbamisprotsess oli kujundatud selliselt, et iga etapp oli välistamisetapp.

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske ütles eile, et soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku konkurss viidi läbi järgides hea halduse tava ning kõiki sätestatud reegleid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: