Andmekaitsjad saavad enim kaebusi probleemidest töösuhetes ({{commentsTotal}})

Andmed veebis.
Andmed veebis. Autor/allikas: PA Wire/Scanpix

Andmekaitse inspektsiooni esimeses poolaasta telefoni teel tehtud pöördumist statistikast selgub, et enim pöörduti inspektsiooni poole isikuandmete kaitse probleemide tõttu töösuhetes ehk 73 korda.

Nõuandetelefonis sagedamini küsitud küsimused puudutasid kaameratega jälgimist, kuid ka biomeetriliste seadmete kasutuselevõttu, fotode avaldamist töökohtade veebilehtedel ning e-posti lugemist.

Inspektsiooni kinnitusel helistasid nii töötajad kui tööandjad, kes küsisid nõu, kuidas korraldada töösuhteid nii, et need vastaksid isikuandmete kaitse seaduse nõuetele.

Teisena sagedamini esinev murekoht oli isikuandmete avaldamine ehk kokku 68 küsimust ning ülekaalukalt troonis avaldamise kohana internet.

50 telefonikõnet puudutas delikaatsete isikuandmete töötlemise registreerimist, 39 kõnet käsitlesid korter- ja eramajades kasutatavaid turvakaameraid ning 21 kõnet võlgnevustega seotud probleeme, sealhulgas kohtutäiturite ja inkassofirmade tegevust.

Teatavas hulgas küsimustes muretseti veel eraparklate, pilveteenuste, statistikaameti poolt küsitavate andmete ning telesaate C-komando pärast.

Avaliku teabe teemadel helistati kokku 82 korral, sealhulgas juurdepääsupiirangute kehtestamine tekitas küsimusi 34 ning teabenõude täitmine 27 korral.

Elektroonilise side valdkonna küsimusi oli 12 ja need käsitlesid eranditult spämmi, samas vähenes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga nende kõnede hulk ligi 50 protsenti.

37 kõne puhul küsiti nõu küsimustes, mis ei kuulu andmekaitse inspektsiooni järelevalvealasse.

Kokku helistati andmekaitse inspektsiooni nõuandetelefonile jaanuari algusest juuni lõpuni 585 korda, mis on veidi rohkem kui möödunud aastal samal ajal, mil helistati kokku 571 korda.

Inspektsiooni nõuandetelefonil 6 274 144 saab helistada tööpäeviti kell 10-12 ja kell 14-16.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: