Euroopa Parlamendi liikmed pakuvad Boriss Nemtsovi postuumselt Sahharovi auhinnale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Parlamendi liikmed Urmas Paet ja Kaja Kallas koos mõttekaaslastega esitavad tänavu veebruaris Moskvas tapetud Vene opositsioonipoliitiku Boriss Nemtsovi postuumselt Sahharovi auhinna kandidaadiks.

Paeti, Kallase, Hans van Baaleni, Petras Austreviciuse ja Norica Nicolai eestvedamisel tehti ettepanek anda Nemtsovile postuumselt Sahharovi auhind, mis läheks tema tütre loodud sihtasutusele, mille eesmärk on toetada Vene kodanikuühiskonda võitluses rahumeelse ja demokraatliku Venemaa eest.

Paeti sõnul saadaks Nemtsovile auhinna andmine tugeva signaali Venemaale ning oleks toetus kõikidele Vene kodanikuaktivistidele, kes võitlevad demokraatlike muutuste eest Venemaal.

"Nemtsovi tapmine oli šokeeriv, suurendas hirmuõhkkonda ühiskonnas ning näitas, kuivõrd vaenulik õhkkond valitseb kõikide võimukriitiliste inimeste suhtes. Auhinna andmisega saaksime näidata, et me ei unusta Nemtsovi pärandit ning aitaksime toetada sealset vähest kodanikuühiskonda," märkis Paet.

Euroopa Parlament tunnustab Sahharovi auhinnaga isikuid, kes on väljapaistval moel aidanud kaasa võitlusele inimõiguste eest. Auhinda antakse välja 1988. aastast.

Boriss Nemtsov lasti maha 27. veebruari hilisõhtul Moskva kesklinnas.

Nemtsovi lähikondsed peavad tema mõrva poliitiliseks.

Kriminaaluurimine seostab tapmisega tšetšeenidest võitlejaid, kes on uurimise ajaks vahistatud.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: