Talupõleng Pädaste külas sai alguse voodis suitsetamisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Päästeamet.

Nädalavahetusel Saaremaal Pädaste külas toimunud talumaja põleng sai menetlejate esialgsel hinnangul alguse voodis suitsetamisest, talus polnud suitsuandureid.

Viimastel nädalatel on Saaremaal juhtunud kaks tuleõnnetust, mille põhjused olid erinevad, kuid sarnanesid selle poolest, et eluruumides puudusid suitsuandurid.

Lääne päästekeskuse juhi asetäitja tuleohutusejärelvalve alal Indrek Laanepõld märkis, et inimesed peaksid mõistma, et suitsuandur ei ole lihtsalt mingi mõttetu vidin, mida päästeamet nõuab, vaid siiski elupäästja.

„Inimene ise ei pruugi põlengut avastada juba algstaadiumis, nõuetekohaselt paigaldatud ja hooldatud suitsuandur aga küll. Tulekahju võimalikult varakult avastamine võimaldab nii majaelanikel kui ka päästjatel olukorrale kiiresti reageerida ning just kiirus on võtmeteguriks elude päästmisel ja kahjude vähendamisel,“ ütles Laanepõld ning lisas, et suitsuandurite olemasolul oleks võinud mõlemad juhtumid lõppeda tõenäoliselt vaid tahma- ja veekahjustustega, mitte hukkunute ja haiglaravi vajanud kannatanutega.

Näiteks Raplamaal päästis suitsuandur suuremast tuleõnnetusest kaks alkoholijoobes noort meest, kes süüa tehes tukkuma olid jäänud ning Läänemaal andis andur keldrist alguse saanud tulekahjust märku lapsele ja tema emale ning ka nemad pääsesid vaid ehmatusega.

11. juulil põles Muhu vallas Pädaste külas puidust talumaja. Majas elanud 89-aastane naine läks naabrite juurde põlengust teatama, tema 56-aastane poeg oli iseseisvalt liikunud koridori, kust aitasid ta enne päästjate saabumist välja naabrid. Tulekahju tagajärjel hoone hävis.

3. juulil kell 3.26 sai häirekeskus teate tulekahjust Lääne-Saare vallas Astes Saare tänaval. Tulekahju tagajärjel hukkusid 63-aastane naine ning 56-aastane mees. Kaks kannatanut viidi haiglasse.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: