Hurt: riigi kohalolu sümboolset tähendust Ida-Virumaal ei maksa alahinnata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Narva linn.
Narva linn. Autor/allikas: Presshouse/Scanpix

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse asedirektor Martin Hurt nõustub Vladimir Juškiniga, kes ütles, et töötusest Ida-Virumaal võib kujuneda Eestile potentsiaalne julgeolekuoht. Tema sõnul on siin suur mõju riigi kohalolu sümboolsel tähendusel.

Balti ja Vene Uuringute Keskuse direktor Vladimir Juškin hindab koondamiste tagajärjel Ida-Virumaal tekkinud olukorda väga ohtlikuks Eesti julgeolekule.

"Hübriidsõda Balti riikides toimub Venemaa juhtimisel juba kaua. Praegu käib selle sõja kõige pikaldasem ja keerulisem faas. See on Balti riikides niinimetatud tsiviilarmee moodustamine. Sellesse kuuluvad inimesed, kes pole rahul oma valitsuse tegevusega," selgitas Juškin "Aktuaalsele kaamerale."

"See loogika on täiesti olemas, aga see risk ühe firma sulgemise tõttu ei pruugi olla väga suur. Kui valitsus ei tegele selle küsimusega arvestades muuhulgas ka julgeolekuaspekti, siis tehtaks viga," kommenteeris Martin Hurt ERR-i uudisteportaalile.

"Ida-Virumaa on piirkond Eestis, mis on sensitiivsem, kui mistahes teised piirkonnad. Seal peaks just sellega arvestama, et julgeolekuaspekt on üks, mida silmas pidada," ütles julgeolekuekspert.

Hurda sõnul on siin väga oluline riigi kohaoleku sümboolne tähendus, näiteks võiksid Ida-Virumaal käia ministrid ja tavainimeste muresid kuulata. "Seda sümboolset poolt ei tasu alahinnata," märkis ta ja lisas, et aeg-ajalt kipub see strateegiline kommunikatsioon olema nõrgavõitu.

Samas nentis Hurt, et valitsusel on hoovad suhteliselt lühikesed, sest kui erafirma muutub maksejõuetuks või läheb pankroti, on riigil suhteliselt keeruline midagi teha.

"Kui on võimalik midagi teha ja kindlasti puudutab see ka inimeste ümberõpet, siis peab riik mitte ainult pingutama rohkem, vaid ka näitama, et ta teeb seda," arvas Hurt.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: