Tallinn remondib küll magistraale, kuid kõrvalteed on jäetud unarusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Tallinn on kogu suve hoogsalt linna suuremaid magistraale remontinud, ent samaväärse tähelepanuta on jäänud paljud pealinna väiksemad kõrvaltänavad, mis on juba aastaid halvas seisus.

Suve alguses suleti Tallinnas taas mitmed suured magistraalid, et viia läbi iga-aastaseks traditsiooniks kujunenud suured teetööd. Mitmed Tallinna kõrvaltänavad on aga püsivalt halvas seisus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pensionär Ilja Geller, kelle kodu kõrval asuv Toonela tee on juba aastaid auguline, kurdab, et Siselinna kalmistule viiv tee pole hoolimata korduvatest palvetest linnavalitsuse tähelepanu saanud.

"Asi on selles teelõigus, kus praegu asume - kuni väravateni, kalmistu sissesõiduni. Siin jäetakse hüvasti lahkunutega, siin on palvemaja. Sõidavad masinad, nagu te ise näete, ja see teelõik on auke täis. Tööd oleks siin teha, ma ei tea, kaks-kolm tundi, mitte rohkem. Aga siiamaani on see küsimus lahendamata," kurtis Geller.

"See inimene, kes näeb auku tänaval, ei ole kindlasti spetsialist. Ta ei oska seda auku võib-olla õigesti hinnata ja pealegi on alati niimoodi, et kui inimene arvab, et piisab selle augu remontimisest või tänavale lihtsalt ülekate teha, siis selgub, et seal ei ole vihmavee äravoolutrenaaži ja nii edasi. Tegelikult tuleb hoopis palju tõsisem töö ette võtta," ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Toonela tee sarnaseid lõike jagub kogu linna peale. Ka lähedal asuv Keldrimäe tee on suurest liikluskoormusest hoolimata siiani parandamata. Teid remonditakse aga vastavalt linnavalitsuse antud hinnangutele.

Klandorf selgitas, et linnaosad esitavad linnavalitsusele oma soovid, milliseid väiksemaid tänavaid remontida ning seejärel vaatavad linnaosa ja linna spetsialistid üheskoos need üle. "Nad teevad siis mingisuguse järjekorra, sest selge on see, et raha võiks ju alati rohkem olla," resümeeris abilinnapea.

Teede remondiks ja hoolduseks on linnaeelarves ette nähtud 38 miljonit eurot.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: