Välisminister Marina Kaljurand andis ametivande ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1437043188000 | amCalendar}}

Välisminister Marina Kaljurand astus täna ametisse ametivande andmisega riigikogu ees.

"Asudes täitma Vabariigi Valitsuse liikme kohustusi, olen teadlik, et kannan selles ametis vastutust Eesti Vabariigi ja oma südametunnistuse ees. Tõotan pühalikult jääda ustavaks Eesti Vabariigi põhiseaduslikule korrale ning pühendada oma jõu eesti rahva heaolu ja tuleviku kindlustamisele," luges välisminister Marina Kaljurand ette valitsusliikme ametivannet.

President Toomas Hendrik Ilves nimetas eile peaminister Taavi Rõivase ettepanekul välisministriks Marina Kaljuranna. Seaduse kohaselt saab minister alustada oma tööülesannete täitmist peale Riigikogu ees ametivande andmist.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannus esitas peaminister Taavi Rõivasele tagasiastumispalve pühapäeval, 1. juulil. Eile vabastas Vabariigi President Pentus-Rosimannuse välisministri ametist.

Enne välisministri ametikohale asumist oli Kaljurand aastatel 2014-2015 oli välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler. Samal perioodil oli ta ka Eesti ekspert ÜRO küberturvalisuse valitsusekspertide töörühmas.

2011-2014 oli Kaljurand Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos ning aastatel 2011-2013 ka Kanadas.

2008-2011 oli Kaljurand välisministeeriumi välismajandussuhete ja arenguabi asekantsler.

2007-2011 oli Kaljurand Eesti suursaadik Kasahstanis, aastatel 2005-2008 Vene Föderatsioonis ning 2004-2006 Iisraelis.

2002-2005 oli Kaljurand välisministeeriumi õigus- ja konsulaarküsimuste asekantsler ning õigusnõunik.

Marina Kaljurand on lisaks olnud välisministeeriumi õigusosakonna peadirektor, rahvusvaheliste lepete osakonna direktor, pressi- ja infoosakonna III sekretär, nõunik Eesti saatkonnas Helsingis ning TTÜ Kõrgema Majanduskooli õigusteaduse lektor.

Marina Kaljurannal on Tartu Ülikooli õigusteaduse magistrikraad (cum laude), lisaks on ta lõpetanud Eesti Diplomaatide kooli ning saanud magistrikraadi rahvusvahelises õiguses ja diplomaatias Tuftsi ülikoolist USAs.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: