Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Advokaat: ekstreemse sisuga teenuse pakkuja ei saa seaduse järgi vastutust välistada

Batuut.
Batuut. Autor/allikas: omabatuut.ee

Vandeadvokaat Marko Tiimani sõnul ei saa ekstreemse sisuga teenuse pakkuja enda vastutust seaduse järgi välistada ka juhul, kui tarbijaga on sõlmitud kirjalik leping, millega välistatakse vastutus või piiratakse seda kohustuse tahtliku rikkumise puhuks ning teenuse alla võib näiteks liigituda nii mänguväljak, seikluspark kui ka langevarjuhüpped.

"Soovitan tarbijatel kindlasti enne lepingu sõlmimist tutvuda täpse lepingu sisuga, võimalusel süveneda rahulikult juba kodus, mitte vahetult enne teenuse tarbimist. Teenusepakkujatel on seevastu oluline teadvustada teenuse pakkumisega kaasnevat kohustust ja vastutust – kohtupraktika näitab, et kõik, kes pakuvad veidi ohtlikumat teenust, peavad alati arvestama, et teenuse pakkumise käigus tarbijale tekkivate vigastuste korral ei saa nad endale langevat vastutust välistada," kinnitas Tiiman ERR-i uudisteportaalile.

Tiimani sõnul on riigikohtu vastav lähenemine igati mõistetav, kuna on ajendatud soovist panna ohtlikumate teenuste pakkujatele suurem vastutus ning nõuda neilt rangemat hoolsuskohustuse täitmist oma teenuse pakkumisel.

"Kohustus ja vastutus ei ole teenusepakkujal vaid tarbija ees, samamoodi on tal kohustus ka tööandjana tagada oma töötajate turvalisus. Arusaadavalt on riigikohtu lähenemine selliste juhtumite korral nõrgema poole ehk antud juhul töötaja või tarbija kaitsele orienteeritud," märkis Tiiman.

Tiimani sõnul ei tohi unustada, et ka ekstreemse sisuga teenuse tarbijal ja seda teenust pakkuva ettevõtte töötajal peab säilima vastutus ja kohustus mõistlikult juhiste järgi käituda, et tagada teenuse ohutus.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: