Eesti eurosaadikud on Sahharovi auhinna kandidaatide osas eri meelt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Ria Novosti/Scanpix

Eesti saadikud Euroopa Parlamendis on Sahharovi auhinna kandidaatide osas eri meelt ehk kui Urmas Paet ja Kaja Kallas näevad kandidaadina veebruaris Venemaal tapetud opositsioonipoliitik Boriss Nemtsovi, siis Tunne Kelam leiab, et auhinna peaks pälvima Venemaal vahi all viibiv Ukraina sõjaväelendur Nadija Savtšenko.

Paeti meelest on mõistlik esitada kandidaadiks Nemtsov, kuna auhinnaraha läheks sel juhul fondile, mille asutas tapetud opositsioonipoliitiku tütar Žanna Nemtsova ja mille kaudu saaks toetada Venemaal veel tegutsevaid kodanikuühiskonna- ja inimõigusorganisatsioone, kirjutab Delfi.

Kelami sõnul peaks Sahharovi auhind kuuluma siiski elavatele, mitte olema surmajärgne mälestamine ning lisaks on Savtšenko küsimus praegu väga põletav.

Paeti sõnul ei ole see näide vastandumisest ja ei ole ka oluline, et Eesti eurosaadikud selles küsimuses üksmeelele jõuaks ning ka Kelam tunnistas, et tegemist ei ole kelle poolt või kelle vastu küsimusega. „Küsimus on selles, et keda saaks praegu praktiliselt aidata,“ märkis ta.

Euroopa Parlamendi liikmed nimetavad Sahharovi auhinna kandidaadid ametlikult septembris.

Sahharovi mõttevabaduse auhinda antakse europarlamendi poolt välja alates 1988. aastast ning sellega tunnustatakse isikuid, kes on väljapaistval moel aidanud kaasa võitlusele inimõiguste eest kogu maailmas, juhitakse tähelepanu inimõiguste rikkumistele ning toetatakse laureaate ja nende tegevust.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: