Küsitlus: vabariiklaste seas on kõrgeim reiting Donald Trumpil ({{commentsTotal}})

Donald Trump
Donald Trump Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Telekanali ABC ja ajalehe The Washington Post tehtud arvamusuuringu kohaselt on miljardär Donald Trump Vabariikliku partei võimalike presidendikandidaatide pingereas esimesele kohale tõusnud. Tema tõusu edetabelites pole takistanud ka spontaansed ja solvavad avaldused näiteks mehhiklaste, senaator John McCaini või teiste kandidaatide kohta.

Uuringu kohaselt sooviks 24 protsenti vabariiklaste valijatest näha oma presidendikandidaadina just Trumpi, vahendasid Reuters ja Yle.

Teisel kohal on Wisconsini kuberner Scott Walker 13-protsendiga. Temale järgneb endine Florida kuberner Jeb Bush, keda toetab 12 protsenti vabariiklaste valijatest.

Kokku soovib vabariiklaste presidendikandidaadiks saada 15 poliitikut.

Suurem osa uuringus osalejatest vastasid küsimustele enne eelmise nädala laupäeva ehk päeva, mil Trump endise presidendikandidaadi John McCaini kohta suud pruukis. Värskeima uuringu kohaselt vähendas see ka tema toetajate hulka - enne laupäeva antud vastuste kohaselt oleks tema toetus olnud lausa 28 protsenti.

Uuringu käigus intervjueeriti kokku 2002 inimest, kes vastasid küsimustele 16.-19. juulini.

Donald Trump on oma erakonna jaoks osutunud äärmiselt ebamugavaks kandidaadiks. Vabariiklikul Parteil oli juba varem probleeme ladinaameeriklastest valijate kaasamisega ning Trumpi väited, et USA-sse saabunud mehhiklaste näol on tegu peamiselt narkokurjategijate ja vägistajatega, on olukorra veelgi halvemaks teinud.

Pärast seda, kui ta aga ütles McCaini kohta, et viimane pole mingi sõjakangelane, sest ainus, mis ta tegi oli vangilangemine, on Trumpi suhtes vaenuliku hoiaku võtnud ka mitmed veteranide organisatsioonid.

Suurem osa teistest kandidaatidest mõistis Trumpi avalduse hukka ning osa neist kutsusid teda üles kandideerimisest loobuma, sest USA relvajõudude juhiks selliseid märkusi tegev inimene nende meelest ei kõlba.

Demokraatlikule Parteile on aga vabariiklaste sisepinged vägagi teretulnud ning suursoosik Hillary Clinton saab rahulikult oma kampaaniale keskenduda. Arvamusküsitluse kohaselt toetab tema kandidatuuri lausa 63 protsenti demokraatide valijatest. Teisel kohal oleva senaator Bernie Sandersi toetus on 14 protsenti.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: