Eesti Raudtee juhiks saab Tarcona eksjuht Sulev Loo ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1437559229000 | amCalendar}}
Foto: Martin Dremljuga/ERR

Eesti Raudtee juhiks saab tõenäoliselt Sulev Loo, kes lahkus äsja logistikafirma Tarcona juhatusest.

Eesti Raudtee nõukogu teatas, et Loole tehti ettepanek alustada läbirääkimisi ettevõtte juhatuse esimehe lepingu sõlmimiseks.

Loo omalt poolt kinnitas, et loodab rakendada kõik jõupingutused ja oma pikaajalise kogemuspagasi Eesti raudtee hüvanguks.

Loo sõnul tahab ta anda panuse nii reisijateveo kui raudteega seotud logistika- ja transiidisektori tugevdamiseks ja tulemuslikumaks toimimiseks.

"Pilt tuleb selgeks teha ja meeskond komplekteerida. Tegemist on ikkagi keerulises olukorras oleva ettevõttega. Ma olen viimased 18 aastat selles valdkonnas sees olnud. Eks keerulised väljakutsed on alati ju huvitavad olnud," rääkis Loo "Aktuaalsele kaamerale".

Eesti Raudteele on uut juhti otsitud juba kuid. Seoses kütusekaardi skandaaliga lahkus juunis riigiettevõtte juhi kohalt Ahti Asmann, kelle kohusetäitjaks on praegu finantsjuht Toomas Virro.

Esialgu kuulutati välja avalik konkurss, kuid hiljem alustati ka sihtotsinguga.

Sihtotsinguga väljavalitud kaheksast kandidaadist kolm olid sellised, kes nõukogu arvates sobiks eeldustelt ettevõtte juhatuse esimeheks. "Kahjuks valida saab sellele ametikohale lõpuks siiski vaid ühe," märkis nõukogu esimees Raivo Vare.

"Nõukogu avaldas veendumust, et Sulev Loo kui suurte valdkondlike ja erasektori kogemuste ning rahvusvahelise haardega juht aitab edukalt kaasa Eesti raudteel sisuliste muudatuste läbiviimisele ja raudtee reisijate- ja kaubavedude jätkusuutlikule arengule," selgitas Vare.

Raivo Vare sõnul on Sulev Loo varasem kogemus väga tugev. "Venemaa kaubavood ja mitte ainult Venemaa, vaid muuhulgas näiteks ka Kasahhi ja teiste SRÜ riikide kaubavood. Ta tunneb logistikat läbi ja lõhki, sest see oli viimasel ajal tema põhileib. Kõik need nii-öelda etapid on tal hästi teada. Ta oskab nii-öelda näha puude taga metsa," selgitas Vare.

Sulev Loo on 45-aastane ning omab laialdast kogemust organisatsioonide juhtimises ning rahvusvahelises transiidi- ja logistikaäris.

Ta on juhtinud selliseid tuntud Eesti transiidi- ja logistikasektori firmasid, nagu N-Terminal Grupp, Milstrand, Pakterminal, viimati aga rahvusvahelise nafta- ja keemiatoodete ning muude energiakandjate globaalset tarnevõrgustikku teenindavat AS-i Tarcona.

 

Toimetaja: Priit Luts, Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: