Indrek Tarand: Sitsiilias on põgenike vastuvõtmise protsess väljunud oodatud mõõtkavadest ({{commentsTotal}})

Foto: SIPA/Scanpix

Europarlamendi delegatsiooni koosseisus Itaalias Sitsiilias viibiv Indrek Tarand ütles, et põgenike tuvastamise ja selekteerimise protsess on seal väljunud prognoositud piiridest.

Tarand kinnitas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Itaalia peamine mure on praegu Aafrikast üle mere tulev migratsioon.

"Selle kriisi esmase haldamise võtted - pagulaslaagrid, nende identifitseerimine ja selekteerimine, kes on asüüliõiguslik ja kes majandusmigrant - see protsess on viimase kahe aasta jooksul väljunud oodatud mõõtkavadest. Kui veel eelmise aasta viie kuuga tuli Sitsiiliasse Pärnu linna täis rahvast ehk umbes 50 tuhat inimest, siis selle aasta jooksul juba pooltseist Tartu linna täis rahvast," selgitas Tarand.

Ta rääkis, et Itaalial esialgne valmisolek laagrite ja vastuvõtutingimuste näol olid olemas, kuid lisaks soovib riik saada Euroopa Liidult abi merepäästeoperatsiooni jaoks ja rohkem raha integratsiooni jaoks.

Sitsiilia on tema sõnul kõige kõrgema tööpuudusega regioon Itaalias ning lisaks kohalikele inimestele ei ole seal tööd pakkuda ka pagulastele.

"Seetõttu Itaalia valitsus loodab, et ikkagi riikide valitsused tulevad antud olukorras appi. See on ka juhtumas, kuigi mitte täpselt Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri esialgse kvoodiplaani alusel, aga siiski on siseministrid esialgsetele kokkulepetele jõudnud," rääkis Tarand.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: