ERR Moskvas: vaesuse piiril elavate inimeste arv Venemaal kasvab pidevalt ({{commentsTotal}})

Vanainimene Moskva metroos kerjamas
Vanainimene Moskva metroos kerjamas Autor/allikas: Reuters

Käesoleval nädalal Venemaa statistikaameti poolt avaldatud andemete kohaselt on allpool vaesuspiiri elavate inimeste arv Venemaal viimase aasta jooksul kolme miljoni elaniku võrra kasvanud, ulatudes täna 23 miljoni inimeseni.

ERR-i Moskva korrespondent Neeme Raud tõdes Vikerraadio saates "Uudis+", et 23 miljonit inimest elab tõesti allpool vaesuspiiri, kuid ta juhtis tähelepanu sellele, et kokku elab Venemaal 140 miljonit inimest ning üldarvusid vaadates on see protsent suhteliselt väike.

"Kui vaatame tööpuudust, siis on ka see väga madal. Näiteks juunis oli see 5,6 protsenti," selgitas Raud. Tema sõnul tagatakse madal näitaja sellega, et paljud inimesed töötavad vähese palga eest.

"Venemaa mediaanpalk oli juunis 36 000 rubla, mis teeb tänast kurssi arvesse võttes eurodesse ümberarvutatuna 565 eurot," sõnas ERR-i korrespondent, kes märkis, et inimeste sissetulekud on pidevalt vähenenud ja vaesuspiiri lähedal elavate inimeste arv on seetõttu kasvanud.

Raua sõnul leiavad Venemaa majandusteadlased, et riik peaks tegema vaeste toetamiseks rohkem. "Siin pealinnas Moskvas leitakse, et normaalselt äraelamiseks peaks teenima 100 000 rubla ehk üle 1500 euro suurust kuupalka," ütles Raud, kes aga nentis, et kohalikud saavad tunduvalt madalamat töötasu.

Samas nentis Raud, et kuigi Moskva eeslinnades on vaesust näha, siis kesklinna kohvikud on õhtuti inimesi täis. "Moodsad inimesed istuvad tänava kohvikutes ja saavad endale kokteile lubada – nii et raha Venemaal veel otsa lõppenud ei ole," leidis ERR-i korrespondent.

Toimetaja: Allan RajaveeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: