Euroopa Komisjoni tähelepanu juhiti liikmesriikide reisihoiatuste ebaühtlusele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet saatis Euroopa Komisjonile arupärimise, milles juhtis tähelepanu ELi liikmesriikide poolt väljastatavate reisihoiatuste ja ohuhinnangute ebaühtlusele ning tegi ettepaneku ELi ühtse reisihoiatuse süsteemi rakendamiseks.

Urmas Paeti sõnul näitasid viimased Euroopa turistide vastased rünnakud Tuneesias eelhoiatus- ja reisihoiatuste süsteemi ebaühtlust ja vajakajäämisi.

"Kõik ELi liikmesriigid väljastavad reisijatele avalikke reisihoiatusi ja ohuhinnanguid. Samas on see süsteem erinevate liikmesriikide puhul erinev ning kogupilt on ebaühtlane," ütles ta.

Samuti ei võta Paeti sõnul mõned reisikorraldajad välisministeeriumite reisihoiatusi tõsiselt ning jätkavad rühmareiside korraldamist ka riikidesse ja piirkondadesse, mille kohta on tehtud reisihoiatus.

Sellest tulenevalt küsis Paet Euroopa Komisjonilt, millised võimalused on Euroopa Liidu ühtse reisihoiatuste süsteemi rakendamiseks, millest saaksid lähtuda kõik liikmesriigid ning kuidas üldse oleks võimalik reisihoiatusi saada adekvaatsemaks ja süsteemsemaks.

Samuti küsis Paet, kuidas panna reisikorraldajaid reisihoiatusi tõsiselt võtma ning kas see peaks olema rühmareiside korraldajatele kohustuslik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: