Eelnõu kaotab asutustest suitsetamisalad, sama saatus võib oodata ka suitsuruume ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1438060500000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Juuli alguses ringlema saadetud tubakaseaduse muudatuse eelnõu kaotab 2017. aastast hoonetest suitsetamisalad, juba kaalutakse ka suitsuruumide täielikku keelustamist.

Suitsetamise piirangutega alustati 2007. aastal, kui keelati siseruumides suitsetamine ja selleks pidi loodama eraldi suitsetamisalad. Kuigi esialgu protesteeriti selle vastu väga häälekalt, siis ajapikku on vajadus suitsuruumide järele hääbumas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ärilises mõttes ei tähendanud see toitlustusettevõttele midagi," ütles Viru keskuse tegevjuht Ants Vasar. "Tõenäoliselt see mõnda tüüpi ettevõtetele tähendas rohkem, mõnele vähem. Täpselt ei mäleta, aga kolm-neli aastat hiljem likvideerisime selle külastajatele mõeldud suitsetamiskoha, kuna sisuliselt selle järele vajadus puudus."

Ministeeriumide vahel liigub ettepanek muuta seadust selliselt, et siseruumides on suitsetamine täielikult keelatud, kui selleks puudub spetsiaalne ventileeritud ruum.

"Selle kooskõlastamisel oleva eelnõuga peaksid suitsetamisalad siseruumidest kaduma. Kui on soov siiski siseruumides pakkuda inimestele võimalust suitsetada, siis see peab olema selgelt seinaga eraldatud, ehk me räägime suitsetamisruumist," ütles tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev.

Selliste seadusemuudatustega harjuvad inimesed pikapeale mõttega, et suitsetamine ei ole soodustatud ja on pigem taunitav.

Ida-Tallinna keskhaigla on aastate eest võtnud plaaniks muuta raviasutus täielikult tubakavabaks. Just teavitustööga saavutati mõne aastaga märkimisväärset edu.

"Ma usun, et esimene asi on tõesti taunimisõhkkond. Ega ei ole ju administratiivmeetmeid - ma mõtlen palga- või finantsmeetmeid -, et personali suitsetamist ohjata ja vähendada suitsetajate hulka," rääkis Ida-Tallinna keskhaigla südamekeskuse juhataja Tiina Uuetoa.

Kooskõlastamisel oleva eelnõuga muudetaks täielikult suitsuvabaks Eesti vanglad ja kinnipidamisasutused.

Eelnõus märgitakse, et pea võimatu on tagada, et suits ei leviks suitsetamisalalt teistesse ruumidesse. Terviseametil on teada umbes 40 asutuste suitsetamisala, kusjuures suur hulk asub hooldekodudes ja kasiinodes, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kui terviseamet kultuuriasutuste suitsuruume või -alasid kontrollis, vastas neist nõuetele umbes kaks kolmandikku.

Kuna on täheldatud, et isegi võimsa ventilatsiooniga levib umbes kümnendik suitsu ka kõrvalruumidesse, on nii eelnõus kui ka tubakapoliitika rohelises raamatus kirjas ettepanek suitsetamisruumid täielikult keelata.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: