Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lõuna-Korea peaminister teatas, et riik on koroonaviirusest jagu saanud

Tervisekontroll Soulis
Tervisekontroll Soulis Autor/allikas: SIPA/canpix

Lõuna-Korea peaminister Hwang Kyo-ahn teatas, et sisuliselt on juuni alguses riiki tabanud koroonaviiruse (MERS-CoV) puhangust jagu saadud. Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) pole puhangu lõppemist siiski veel ametlikult kinnitanud.

Peaminister Hwang märkis, et viimase 23 päeva jooksul pole olnud ühtki uut nakkusjuhtumit ning avalikkus võib nüüd muretsemise lõpetada, vahendas BBC.

Lisaks vabandas ta inimeste ees, sest valitsuse tegevust haiguspuhangu tõrjumisel on Lõuna-Korea ühiskonnas kritiseeritud. Koroonaviiruse tõttu suri käesoleval suvel 36 lõunakorealast.

WHO hetkel veel Lõuna-Korea haiguspuhangut ametlikult lõppenuks ei kuuluta, sest sellise otsuse saab teha alles 28 päeva pärast viimast nakatumist. Viimane nakkusjuhtum registreeriti Lõuna-Koreas 4. juulil.

Lõuna-Korea tervishoiuministeeriumi esindaja Kwon Duk-cheol selgitas, et mitmed ettevaatusabinõud, näiteks tervisekontrollid lennujaamades, jäävad praegu veel kehtima. "Lähis-Idast saabub endiselt palju inimesi ning seetõttu ei saa välistada, et ka patsiente tuleb veel juurde," lausus ta.

MERS-CoV poolt põhjustatud nakkushaigus on raskekujuline respiratoorne haigus, mis algab kõrge (üle 38⁰ C) palaviku, köha, pea- ja liigesvaluga, millele järgneb kopsupõletik. Haigete suremus on kuni 40%. Vaktsiin selle haiguse vastu puudub.

Nakkusallikaks on kaamelid või haige inimene. Nakkus levib inimeselt inimesele piisknakkuse teel, on täheldatud tervishoiuteenuse osutamisega seotud nakatumist.

Terviseamet soovitab Lähis-Itta ja Lõuna-Koreasse reisivatele inimestele vältida massürituste ja rahvarohkete kohtade külastamist, hoiduda kokkupuutest haigete inimestega, kellel esineb respiratoorseid sümptomid, ning kontaktist haigete loomadega.

Samuti tuleks vältida toore või mittepiisavalt termiliselt töödeldud loomse päritoluga toidu tarbimist, hoiduda pesemata kätega näopiirkonna puudutamisest. Köha ja nohu korral tuleb katta nina ja suu pabersalvrätikuga ning visata see pärast kasutamist prügikasti. Kindlasti tuleb pesta sageli käsi, eriti enne ja pärast kontakti loomadega.

Riskipiirkonna maadest tagasi pöördunutel on soovitatav jälgida 10 päeva jooksul oma tervislikku seisundit. Kohe, kui tekivad gripilaadsed haigusnähud (palavik, millega kaasneb köha, peavalu, kurguvalu, lihasvalu või hingamisraskus), tuleb helistada arstile ja anda talle muuhulgas teada ka oma reisist MERS-koroonaviiruse leviku piirkonda.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: