Leht: bioloogiline ekspertiis ei kinnitanud Nemtsovi väidetavate mõrvarite süüd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lilled Boriss Nemtsovi mõrvapaigal 9. aprillil
Lilled Boriss Nemtsovi mõrvapaigal 9. aprillil Autor/allikas: TASS/Scanpix

Selleks spetsiaalselt väljaõpetatud koerad ei tundnud autos, mida väidetavalt kasutasid Venemaa opositsioonipoliitiku Boriss Nemtsovi tapjad, ära kahtlustatavate isikute lõhna ning asitõenditel ei olnud nende sõrmejälgi, kirjutas Vene päevaleht Kommersant.

Lehe sõnul on Nemtsovi mõrva uurijatel nüüd tekkinud katkestus koguni mitmes perspektiivses töösuunas.

Et selgitada, kas mõrvas süüdistatavad olid autos ZAZ Chance, mida atentaadis kasutati, korraldasid spetsialistid lõhnajälgede ekspertiisi, mis on individuaalsed, nagu ka sõrmejäljed, ning võivad esemetel püsida mõnest kuust kuni mõnekümne aastani. Olfaktoorse uurimismeetodi jaoks kasutavad uurijad eriväljaõppe saanud koeri, kuid praegusel juhul ei suutnud koerad avastada auto istmetel ja roolil lõhnade sarnasust süüdistatavate lõhnadega.

Peale selle räägib süüdistavate kasuks veel üks ekspertiis: bioloogiliste jälgede uurimine metsas asunud improviseeritud lasketiirul, kus selle lähedal elanud süüdistatavad harjutasid uurijate arvates enne atentaati relva käsitsemist.

Spetsialistid ei suutnud metsast leitud enam kui poolesajal padrunikestal, suitsukonidel, närimiskummi pakendil ja kahel süstlal, mida ei olnud kasutatud, avastada sõrmejälgi ega higi. Kõik need esemed peale ühe padrunikesta, millel oli laialihõõrdunud sõrmejälg, mida ei olnud võimalik identifitseerida, olid "puhtad" - relva kasutati kinnastes kätega.

Kommersant kirjutas ka, et uurijad ei ole suutnud leida sisevägede polgu Severnõi endist pataljonikomandöri Ruslan Geremejevit, keda peetakse kuriteo tellijaks, ega saavutada ka tema vabatahtlikku uurimiskomiteesse ilmumist. Praegu on Geremejevil tunnistaja staatus ning teda üle kuulata ei ole võimalik.

Boriss Nemtsov lasti maha 27. veebruaril Moskvas Moskva jõe Suurel sillal.

Kohus on seoses selle kuriteoga vahi alla võtnud viis inimest: mõrva arvatavad toimepanijad Zaur Dadajevi ja Anzor Gubaševi ning nende väidetavad kaasosalised Hamzat Bahhajevi, Šahid Gubaševi ja Temerlan Eskerhanovi. Kõik nad eitavad oma süüd, Dadajev aga väidab, et temalt saadi ülestunnistus surve avaldamisega.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: