Leht: üks Nemtsovi mõrvas kahtlustatavatest põgenes Venemaalt tallimehe maski all ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lilled Boriss Nemtsovi hukkumiskohas Moskva jõe Suurel sillal 9. aprillil
Lilled Boriss Nemtsovi hukkumiskohas Moskva jõe Suurel sillal 9. aprillil Autor/allikas: TASS/Scanpix

Seoses poliitik Boriss Nemtsovi mõrva uurimisega tagaotsitav Venemaa sisevägede pataljoni Sever komandöri asetäitja Ruslan Geremejev lendas valepassiga Araabia Ühendemiraatidesse kui Tšetšeenia ratsaspordivõistkonna tallimees, kirjutas Novaja Gazeta.

Lehe sõnul hakkasid kohe pärast Nemtsovi tapmist peamised sündmused toimuma Tšetšeenias Šelkovskaja rajoon. 7. märtsil toimus seal föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) keskaparaadi ja FSB Dagestani peavalitsuse töötajate erioperatsioon, mille käigus üritati kinni pidada poliitiku tapmisega seotuses kahtlustatavaid Ruslan Geremejevit ja Ruslan Muhhadinovit.

Kumbagi neist tabada ei õnnestunud. Pärast seda ebaõnnestunud erioperatsiooni paigutati Ruslan Geremejev Džalka külla. Sinna pääseda uurijatel ei õnnestunud, sest Tšetšeenia juhtkond ja jõustruktuurid saboteerisid uurimist.

Märtsi lõpul sai teatavaks, et Geremejev ei ole enam Venemaal. Allikas Džalka külas rääkis Novaja Gazetale, kuidas Ruslan Geremejev, kes selleks ajaks veel ei olnud kuulutatud föderaalselt tagaotsitavaks, võis Venemaalt lahkuda.

Lehe andmeil tehti Geremejevile uus välispass teisele nimele. Väidetavalt oli ka tema välimust tublisti muudetud. Märtsi lõpul võis ta üsna esindusliku Tšetšeenia delegatsiooni koosseisus sõita tallimehena hobuste võiduajamise maailmameistrivõistlustele Dubai World Cup 2015.

Leht meenutab, et 2009. aastal pidas Dubai politsei Sulim Jamadajevi mõrvas süüdistatuna kinni Ramzan Kadõrovi tallimehe Mahdi Lornija, kes hiljem mõisteti eluks ajaks vangi. Tänavusel Word Cupil Dubais 28. märtsil võistles kaks Kadõrovi hobust, kellest üks võitis hobuste võiduajamisel Kadõrovile neljanda koha ja 500 000 dollarit auhinnaraha.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: