EPL: IRL-i "kodusõjas" võitlevad omavahel Res Publica tiiva liidrid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: PM/Scanpix

Tänases Eesti Päevalehes kirjutatakse, et IRL-il on lisaks koalitsioonileppe kõneluste ees ka tülide lahendamine erakonna sees, sest erakonna reitingu järsk langus ja mitmed skandaalid on IRL-i Res Publica tiiva jaotanud kahte vaenuleeri.

EPL-i väitel on n-ö "kodusõja" põhjus ilmne, sest varasemad Reinsalu-Partsi-Vaheri ehk nn poistebändi mõttekaaslased pole enam nendega rahul, kuna eelmiste üldvalimiste tulemus oli erakonna jaoks katastroofiline.

Lisaks sellele nenditakse EPL-is, et IRL-i suve algul valitud esimees Margus Tsahkna pole suutnud sisetülisid lahendada ning on pigem kohtunik väljaku ääres ehk ta võib ju lippu tõsta, kuid mängus ta ei osale.

EPL-i väitel nähti muutuse toojana Tõnis Paltsi ja tema taha kogunenud erakonnaliikmeid, kuid enne suve hakul toimunud erakonna üldkogu kasutasid Paltsi toetajaid n-ö "vanasid võtteid" ning värbasid erakonda kriminaalse taustaga liikmeid, kes vahetult enne üldkogu toimunud skandaali käigus erakonnast välja arvati.

IRL-i aukohus tegi käesoleva nädala alguses otsuse, kus öeldi, et üks värbamisaktsiooni taga olevatest isikutest oli erakonna noortekogu juht Linda Eichler, kes EPL-i andmetel kuulub Paltsi toetavasse leeri.

Sisetülide käes vaevlev IRL-i eestseisus koguneb arutama sotside ettepanekuid

Sisetülide taustal koguneb täna Isamaa ja Res Publica Liidu eestseisuse korraline koosolek, kus arutatakse sotsiaaldemokraatide ettepanekuid koalitsioonilepingu muutmiseks, vahendasid

IRL-i esimees Margus Tsahkna on öelnud, et ka neil on ideid ja teda huvitavad eelkõige ettepanekud, mis elavdaksid majandust.

Reformierakond asub sotside ettepanekuid arutama reedel.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus koguneb pühapäeval, et koalitsioonipartnerite vastuste osas oma seisukoht kujundada.

SDE esimees Jevgeni Ossinovski on öelnud, et nende jaoks on põhimõttelise tähtsusega jõuda uute sisuliste lahendusteni võitluses ääremaastumise ja palgavaesusega.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: