Ametlik kinnitus: Reunioni saarelt leitud tükk kuulub kadunuks jäänud lennukile MH370 ({{commentsTotal}})

Reuni saarelt leitud MH370 lennuki tükk.
Reuni saarelt leitud MH370 lennuki tükk. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Täna õhtul kinnitasid Malaisia võimud, et Réunioni saare rannalt möödunud nädalal leitud tiivatükk kuulus aasta aega tagasi kadunuks jäänud Malaisia reisilennukile.

Malaisia peaminister Najib Razaki teatas, et tükki uurisid rahvusvahelised eksperdid Prantsusmaal, kes olid veenvalt kinnitanud, et tükk kuulus sellele lennukile, vahendas BBC.

"Täna, 515 päeva pärast seda, kui lennuk kadus, pean teile teatama väga raske südamega, et rahvusvaheliste ekspertide rühm on lõplikult kinnitanud, et õhusõiduki tükk kuulub tõepoolest MH370-le," teatas Najib Razak ajakirjanikele.

Leitud osa lennuki tiivast uuriti Prantsusmaal Toulouse'i lennuõnnetusi uurivas laboris.

Malaisia peaminister märkis oma avalduses, et koorem ja teadmatus, millega pered on pidanud selle aja jooksul silmitsi seisma, on sõnulseletamatu. "Meil on nüüd füüsilised asitõendid, et MH370 traagiliselt lõpetas tee India ookeani lõunaosas," lisas ta. Peaminister avaldas lootust, et see avastus toob peredele kindluse juhtunu kohta.

Nüüdse versiooni järgi kukkus MH370 India ookeani lõunaossa, kuigi selle kohta puudusid varem hoolimata mastaapsetele otsinguoperatsioonidele igasugused tõendid.

Prantsuse prokurör Serge Mackowiak kinnitas hiljem, et tiivatükk, mida tuntakse ka nime all flaperon, oli Boeing 777-lt, eeldatavasti samalt margilt ja mudelilt nagu oli kadunud Malaisia lennuk. Tema sõnul näitasid algsed katsed, et on väga selgeid tõendeid, mis näitavad, see võib olla MH370-lt. Mackowiak lisas, et leitud tüki suhtes peab tegema veel täiendavaid teste, mis algavad neljapäeval.

Prantsuse prokurör ei kinnitanud siiski nii kategooriliselt kui Malaisia prokurör, et tiivatükk kuulub MH370-le. Ta ütles vaid, et on väga tugev põhjus eeldada, et see kuulub kadunud lennukile ning et ta on lihtsalt juriidilises mõttes ülimalt ettevaatlik.

"Uurijad püüavad seda teha nii kiiresti kui võimalik, et anda ohvrite peredele, kes on praegu meie mõtetes, kogu usaldusväärset informatsiooni," lausus Mackowiak.

Lähipäevadel tehakse veel analüüse ning ilmselt kulub veel mitu kuud enne, kui tehakse järeldusi, miks lennuk alla kukkus.

Ohvrite lähedastele öeldi veidi enne tänast pressikonverentsi info esialgsete labori tulemuste kohta.

MH370 lennul meeskonnaliikmena töötanud Patrick Gomesi abikaasa Jackqita Gomes kommenteeris, et asi ei saa lihtsalt lõppeda ühe flaperoniga ning lähedased kutsuvad üles otsinguid jätkama, kuni leitakse kogu lennuk ning see tuuakse tagasi. "See ei ole veel lõppenud," lausus Gomes.

Naine ütles, et ta loodab saada tagasi ka mehe surnukeha, et pere saab talle korraldada korralikud matused ning jätta hüvasti.

Lennufirma Malaysia Airlines kirjeldas teadet tiivatüki kohta kui "suurt läbimurret". Ettevõte avaldas avalduses lootust, et lähipäevil leitakse täiendavaid tõendeid, mis aitavad lahendada müsteeriumi.

Malaysia Airlinesi lennuk 239 inimesega pardal jäi kadunuks 8. märtsil 2014, kui oli teel Kuala Lumpurist Pekingisse.

 

Réunioni saar asub 800 km Madagaskarist idas ning kuulub Prantsusmaale.

 

 

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: