Seakatku järelevalvetsoonist pärit lihatooted saavad poodides peale erimärgistuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Peatselt hakatakse poodides müüma erimärgistusega sealiha, mis pärineb seakatku leviku kõrgema riskiga piirkondadest.

Seakatkule vaatamata pakutakse tarbijale ka praegu kauplustes kvaliteetset ja usaldusväärset Eesti sealiha, kinnitasid jaekaubandusettevõtjate ja toiduainetööstuse esindajad kohtumisel maaeluminister Urmas Kruusega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maaeluminister Urmas Kruuse kohtus täna esimest korda jaekaubandusettevõtjatega, et arutada seda, kuidas katkust puutumata sealiha võimalikult efektiivselt tarbijateni tuua ning tutvustada täna vastu võetud farmerite toetusmeedet.

Tänasel kohtumisel jaekaubandusettevõtjatega prooviti Kruuse sõnul leida lahendusi, kuidas aidata seafarmereid.

"Täna kindlasti on kordades kõvema häälega päevakorras see, et eelista Eestimaist ja oli oluline ja hea meel tõdeda, et kaubandus- ja tööstusinimesed, kes kohal olid, olid valmis ka seda põhimõtet järgima ja kavatsevad oma tegevust sellest suunata. Püütakse tarbijale tõepoolest pakkuda kvaliteetset, usaldusväärset Eesti sealiha," lausus Kruuse.

Toiduainetööstuse liidu juhataja Sirje Potisepa sõnul pole vaja karta, et eestimaine sealiha lettidelt otsa lõppeks, sest sealiha toodetakse rohkem kui sisetarbimine nõuab. Potisepa sõnul on tänasel päeval tähtsam jälgida seda, kust sealiha ostetakse.

"Ostke liha konkreetsetest müügikohtadest, et täna on tõesti see aeg, kust võib-olla igalt poolt sealiha ei peaks ostma," soovitas Potisepp.

Lähiajal on suuremates poodides kavas müüma hakata erimärgistusega sealiha, mis pärineb seakatku leviku kõrgema riskiga piirkondadest, ent pole katkuviirusega nakatunud.

"Seakatku kõige aktiivsema tsooni tooted saavad peale erimärgistuse. Pigem on see täna ohutuse garantii, sest te teate, et kui te hakkate nägema erimärgistusega tooteid poodides, siis tootmine on kontrollitud, töötlemine on kontrollitud ja te võite kindel olla nende toodete ohutuses," ütles Potisepp.

Erimärgistus liha hinda eeldatavalt ei muuda, kinnitasid jaekaubandusettevõtjad.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: