Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pagulasabi kogub annetusi Süüria põgenike aitamiseks Türgis

Foto: Reuters/Scanpix

Pagulasi abistatakse Eestis ka kodanikualgatuse korras. MTÜ Eesti Pagulasabi alustas annetuste kogumist Süüriast tulevate inimeste abistamiseks Türgis.

Annetuskampaania avaüritus peeti Tartus Raekoja platsil armastusfilmide festivali Tartuff raames, vahendas "Aktuaalne kaamera".

MTÜ-d Eesti Pagulasabi ja Ethical Links koguvad annetusi kahe toetusprojekti tarbeks, mis määrati kindlaks koostöös välisministeeriumiga.

"On üks piiriäärne linn Rehanli, kus me toetame kriisipsühholoogide tööd lastega ja teiseks toidu ja hügieenitarvete abi Ankaras ehk Türgi pealinnas, kus on linnaosa Önder, kuhu Süüria pagulased on viimastel aastatel koondunud ja mis tegelikult on väga halvas seisukorras," rääkis MTÜ Eesti Pagulasabi juhatuse esimees Eero Janson.

Piiriäärses linnas Reyhanlis on olukord eriti kehv, sest linnakese elanike arv on sõjapõgenike tõttu kolmekordistunud. Kõige haavatavam rühm on lapsed, kes on pidanud nägema ja tundma vägivalda.

Kodusõjas vaevlevast naaberriigist on pagulasi Türgisse jõudnud kokku kaks miljonit. Eesti Pagulasbi annetuskampaaniaga saab liituda internetis, kampaania lõppu pole paika pandud.

"Ma arvan, et see on ju puhtalt inimlik, et me aitame neid, kes on pidanud oma kodud maha jätma ja põgenema oma kodust ja püüavad teises ühiskonnas hakkama saama, olgu selleks ühiskonnaks Eesti või Türgi, mis on kohe Süüria naaberriik, vahet ei ole. Me püüame aidata mõlemas," lausus Janson.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: