Ossinovski: me tahame kokkulepped koalitsioonilepingu osas saavutada lähiajal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski tõdes, et paraku on nad tänaseks päevaks näinud, et ka IRL ei ole tulnud välja veel ühegi konkreetse ettepaneku või seisukohaga koalitsioonileppe muutmise osas ning nemad tahavad vajalikud kokkulepped saavutada lähiajal.

"Heatahtlik suhtumine on muidugi tore, aga lõpuks peame me siiski kokku leppima," kommenteeris Ossinovski "Ringvaate" stuudios ja avaldas lootust, et Reformierakond tuleb homme välja konkreetsemate ettepanekute ja seisukohtadega.

Ossinovski nentis, et nende erakonna jaoks pole vastuvõetav lahendus, et antud protsess mitu kuud venib. "Tõepoolest ma olen natukene nördinud sellest, et nüüd on juba rohkem kui kuu aega möödunud sellest ajast, kui sotsiaaldemokraadid omalt poolt koalitsioonilepingu täiendamise protsessiga alustasid, meil toimusid piirkondlikud arutelud ja siis ka suur juhatus ja koalitsioonipartneritel on see ajakava täiesti selgelt teada olnud," lausus Ossinovski.

"Avalikkus on minu hinnangul selgelt aru saanud ja erakonna sees kindlasti on see diskussioon käinud juba pikemat aega, et üsna mitmed Eesti jaoks olulised asjad paraku jäävad selle koalitsioonilepingu raames selle valitsuse tegevusprogrammist välja," rääkis Ossinovski.

Ossinovski tõdes, et kuigi üht-teist olulist tehakse ära, siis teiselt poolt on üsna mitmed olulised teemad nagu majanduse elavdamine või näiteks ääremaastumise vähendamine kõnelustelt välja jäänud. Ta lisas, et tema arvates on kontekstis, kus koalitsioonierakonnad on saanud uue juhatuse ja kaks parteid ka uue esimehe, igati mõistlik lepingule uuesti otsa vaadata. Sotsid on esitanud koalitsioonileppesse 21 ettepanekut.

Ossinovski märkis, et koalitsioonilepingutesse on kehva praktikana tavaks saanud sisse kirjutada nende küsimuste kohta, milles kokkuleppele pole jõutud, et seda "analüüsime", "kaalume", "peame võimalikuks teostada". "Mõni asi on Eestis olnud analüüsimise ja kaalumise staadiumis juba 20 aastat. Iga valitsus jälle analüüsib ja analüüsib," sõnas ta.

Haldusküsimustele lähenevad sotsid Ossinovski sõnul pigem positiivses võtmes ega vastandu sellele, mis koalitsioonileppes kirjas. "Me näeme, et esimesed liigutused on ebaselge lõppeesmärgiga," lausus ta ja täpsustas, et kuigi haldusreformi puhul on paika pandud ajakava, pole selge, kuidas see sisuliselt toimima hakkab. Seega tuleks sotside hinnangul enne kokku leppida, millised on ülesanded, mida kohalikud omavalitsused peavad täitma ning mida täidetakse maakonna või riigi tasandil ja seejärel andma ka vastava rahastuse.

Ossinovski ütles, et tulumaksuvabamiinimumi tõstmise lõppkulu kujuneb kindlasti väiksemaks kui hinnangulised 400 miljonit eurot, kuna selle tõstmine suurendab tööhõivet. Ka suurendab see samm tema sõnul suurenenud tarbimise kaudu käibemaksu laekumist. 

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: