Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maruste: burka kandmine ei ole inimese ainus identiteedi osa

Rait Maruste Postimees / Scanpix
Rait Maruste Postimees / Scanpix

Tänane LP kirjutab, et Reformierakonna liige, pikalt riigikogu põhiseaduskomisjoni juhtinud ja ka Euroopa inimõiguste kohtus töötanud Rait Maruste ei näe nägu katva riietuse keelamises midagi ebamõistlikku ning veel vähem läheks taoline keeld poliitiku arvates vastuollu Eesti põhiseadusega.

Maruste ütles LP-le, et täpselt samamoodi nagu iga eurooplane, kes reisib islamimaadesse, peab kohapeal järgima kohalikke reegleid, nii peavad ka need inimesed, kes sealt Euroopasse tulevad, jälgima siinseid kombeid ja tavasid.

"Selline komme on meile võõras, nii et sellise riietuse keelamisel on põhjendus täiesti olemas," arvas Maruste, kes toonitas antud küsimusega seotud turvalisuse aspekti.

Samuti ei saa Maruste arvates rääkida inimeste traditsioonide ja kommete piiramisest, sest tema hinnangul ei ole burka kandmine ainus inimese identiteedi osa.

"See on sellest ainult üks väike element," hindas Maruste burka kandmise olulisust ning lisas, et kui teisest kultuuriruumist pärit inimesele jääb kõik muu alles ehk ta saab süüa, nii nagu tal tavaks, käia seal, kus tal tavaks, siis ei näe Maruste meie jaoks võõra riietuseseme keelamises probleemi.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: