Osa Põhja-Pärnumaa ringteest sai uue teekatte ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnumaal Halinga ja Koonga vallas sai tolmuvaba katte 15 kilomeetri pikkune kruusatee lõik. See on osa niinimetatud Põhja-Pärnumaa ringteest, mis oluliselt lühendab teekonda Kesk- ja Lõuna-Eestist Lääne-Eestisse ja saartele.

Seda tolmuvaba katet tavainimese silm asfaldist ei eristagi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõige olulisem on, et tee ei tolma. Ja et kevadisel teedelagunemise ajal pole vaja enam koormuspiirangu märke panna. Tähelepanuväärne on, et teelõigu kordategemist on lubatud juba mitu aastakümmet.

"Tolmuvaba katte ehitamisest on räägitud 1998. aastast, esialgu lubati, et ta peaks saama katte 2005. aastaks. Ta oli eelmises teehoiukavas 2010-2013 sees, aga kuna tol perioodil läksid objektid kallimaks, siis jäi see ka realiseerimata," rääkis maanteeameti Lääne regiooni hooldusvaldkonna juht Enn Raadik.

Uude teehoiukavva objekti samuti ei pandud, aga kohaliku rahva mured läksid hinge nii mõnelegi, näites töötas selle nimel Pärnu eelmine maavanem Andres Metsoja ja nüüd on tee lõpuks valmis.

Euroopa raha selle tee valmimiseks kasutatud pole, maksma läks see 3,7 miljonit eurot. Tegemist on osaga Põhja-Pärnumaa ringteest, millest Kergu-Pärnu-Jaagupi lõik sai katte kahe aasta eest.

"Kesk-Eesti ja Lõuna-Eesti liiklejatel on tekkinud uus ja otsem võimalus liikuda Lääne-Eestisse ja saartele ja enam ei ole vaja naid sõite teha läbi Pärnu ja Audru kandi, vaid saab siit otsem," ütles Raadik.

"Loomulikult väga hea. Enne olid suured augud ja kurviline tee ka veel. Lahtine kruus peal, väga halb sõita. Aga nüüd on küll suurepärane," ütles Koonga valla elanik Malle Tamsalu, kelle sõnul oodati uut teekatet juba paarkümmend aastat.

Seesama Pärnu-Jaagupi-Koonga lõik on ühtlasi ka Eestis tänavu tolmuvaba katte alla viidud kruusateedest pikim.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: