Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti suursaadik ÜRO juures andis Ban Ki-moonile üle volikirja

Sven Jürgenson ja Ban Ki-moon.
Sven Jürgenson ja Ban Ki-moon. Autor/allikas: välisministeerium

Eile andis suursaadik Sven Jürgenson ÜRO peasekretärile Ban Ki-moonile üle oma volikirja. Juuli lõpuni oli Jürgenson Eesti suursaadik Prantsusmaal.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses rääkisid Jürgenson ja Ban algava ÜRO 70. juubeliaasta eesmärkidest ning Eesti tegevusest organisatsiooni liikmena alates 1991. aastast. Ban meenutas ka oma – ajaloolist ja ÜRO peasekretäridest esmakordset – visiiti Eestisse 2013. aasta lõpus. 

Samuti räägiti kohtumisel detsembrikuus Pariisis toimuvast kliimamuutuste konverentsist ja 2015. aasta järgsetest universaalsetest kestliku arengu eesmärkidest. "Eesti jaoks on oluline, et kestliku arengu eesmärgid põhinevad inimõiguste edendamisel, soolisel võrdõiguslikkusel, keskkonnakaitsel, headel valitsemistavadel ja õigusriiklusel, samuti kõikide oluliste huvigruppide kaasatusel," tõi Jürgenson välja. "Eesti astub juba samme, et kestliku arengu tegevuskava rakendada ning viia see vastavusse Eesti senise kestliku arengu seiresüsteemiga," lisas ta. 

Suursaadik Jürgenson ja peasekretär Ban kõnelesid ka ÜRO julgeolekunõukogu reformist ning töömeetodite paremaks muutmisest. "Peame oluliseks jõuda ÜRO liikmeskonna paremale esindatusele julgeolekunõukogus nii väikeriikide kui arenguriikide ja erinevate regioonide parema kaasatuse kui ka nõukogu töömeetodite reformimisega, et see kajastaks paremini tänast maailmakorda," sõnas Jürgenson. "Eesti on ka aktiivne 27 riigist koosneva ÜRO julgeolekunõukogu töömeetodite survegrupi ACTi (Accountability, Coherence, Transparency) liige," lisas ta. 

Suursaadik Sven Jürgenson on sündinud 1962. aastal Tartus. Ta on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi informatsioonitöötlemise eriala ning täiendas and 1992. aastal Avaliku Halduse Rahvusvahelises Instituudis Pariisis. Diplomaatilisel tööl on ta alates 1991. aastast, mil ta asus tööle Eesti saatkonnas Helsingis. Aastatel 1993–1995 töötas Sven Jürgenson Eesti saatkonnas Viinis. 1995–1996 oli ta välisministeeriumi rahvusvaheliste organisatsioonide ja julgeoleku büroo juhataja ning poliitikaosakonna juhataja asetäitja. Aastatel 1996–1998 töötas Sven Jürgenson välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektorina, olles samal ajal Tallinnas resideeriv Eesti suursaadik Türgis.

Aastatel 1998–2000 oli ta Eesti suursaadik ÜRO juures ning 2000–2003 oli Jürgenson Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides. Aastatel 2003–2006 oli Sven Jürgenson välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler ning 2006–2010 töötas Jürgenson Presidendi Kantseleis välisnõunikuna. Alates 2010. aastast oli Sven Jürgenson Eesti suursaadik Prantsusmaal ning 2011. aastast ka suursaadik Monacos ja 2014. aastast Tuneesias.

Jürgenson räägib inglise, saksa, prantsuse, soome ja vene keelt. Ta on abielus ja kolme lapse isa.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: